اخبار ارزهای دیجیتالاخبار بیت کوین

قیمت ریالی بیت کوین در نوبیتکس به اوج تاریخی جدیدی رسید

در ساعت ۱۲:۵۱ در دهم بهمن ماه، قیمت بیت کوین در بازار ریالی نوبیتکس به ۲,۵۴۷,۸۷۶,۴۶۶ تومن رسید. این بالاترین قیمت تاریخی بیت کوین در بازار ریالی نوبیتکس است.

در حال حاضر قیمت بیت کوین در بازارهای جهانی حدود ۴۳,۴۶۰ دلار است. این قیمت حدود ۳۷ درصد پایین‌تر از اوج قیمت بیت کوین است. بالاترین قیمت ثبت‌شده در بازارهای جهانی حدود ۶۹ هزار دلار است که در اواخر سال ۲۰۲۱ میلادی (آبان ۱۴۰۰) اتفاق افتاد. در آن مقطع، قیمت ریالی بیت کوین در نوبیتکس به ۱,۹۶۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان رسیده است.

با اینکه بعد از آبان ۱۴۰۰ بیت کوین نتوانته به اوج قیمت دلاری خود برسد، اما افزایش قیمت دلار و به‌دنبال آن افزایش قیمت تتر در روزهای اخیر، قیمت ریالی بیت کوین را به اوج تاریخی جدیدی رساند.

علاوه بر افزایش قیمت دلار، افزایش جهانی قیمت بیت کوین هم در ثبت این قیمت تاریخی بی‌تاثیر نبوده است. قیمت جهانی که در سایهٔ پیش‌خور شدن خبر تایید ETFهای بیت کوین در آمریکا و همچنین فروش گستردهٔ بیت کوین توسط گری‌اسکیل تا ۳۹۰۰۰ دلار کاهش یافته بود، در هفته اخیر دوباره بازیابی شد و با رشد بیش از ۱۱ درصدی از ۳۹ هزار دلار به بیش از ۴۳,۷۰۰ دلار رسید.

در حال حاضر قیمت جهانی بیت کوین ۴۳,۴۶۰ دلار و قیمت ریالی آن در نوبیتکس ۲ میلیارد و ۵۰۵ میلیون تومان است.

مجید جهادی

از سال ۲۰۱۸ در فضای رمزارزها فعال هستم. تریدر نیستم؛ اما وقت زیادی رو صرف بررسی پروژه‌های باحال کریپتویی می‌کنم و روشون سرمایه‌گذاری بلندمدت می‌کنم. در حال حاضر به‌عنوان مدیر شبکه‌های اجتماعی نوبیتکس فعال هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *