اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

کاهش فعالیت‌ نهنگ‌های کاردانو چه تاثیری روی قیمت ADA می‌گذارد؟

فعالیت‌های آنچین کاردانو به صورت ناگهانی کاهش یافته‌اند و توجه تحلیلگران را به خود جلب کرده‌اند.

خلاصه خبر

  • حجم تراکنش‌های نهنگ‌های ADA اخیراً کاهش یافته است.
  • به همین خاطر فعالیت‌ آنچین شبکه کاردانو تقریباً متوقف شده است.

شاخص‌های آنچین نشان می‌دهند که تراکنش‌های بزرگ کاردانو شدیداً کاهش یافته است. چنین سقوط سریعی نشان‌دهنده تغییر پویایی‌های شبکه کاردانو است اما این مسئله نمی‌تواند توضیح دقیقی از شرایط فعلی ADA ارائه کند.

در حال حاضر مهم‌ترین نکته انگیزه اصلی نهنگ‌ها (انباشت، توزیع مجدد یا هر عامل دیگر) است و مشخص نبودن همین مسئله نگرانی‌های زیادی را ایجاد کرده است.

طبق گزارش‌های موجود این سقوط به آهستگی ایجاد شده و نشان‌دهنده استراتژی هولدرهای مهم کاردانو (مثل انباشت آرام یا توزیع مجدد) است. با این حال شفاف نبودن، مشخص نبودن انگیزه نهنگ‌ها یا پیامد دقیق استراتژی آن‌ها برای اکوسیستم کاردانو و هولدرهای آن توجه تحلیلگران مختلف را به خود جلب کرده است.

تحلیل تکنیکال توکن ADA هم نگران‌کننده است. قیمت این توکن در اطراف محدوده ۰.۴۶ دلار در نوسان است. این محدوده همیشه نقش حمایت ADA را ایفا کرده و در گذشته و مخصوصا اکتبر ۲۰۲۳ (مهر) بارها آزمایش شده است. با این حال نبود فشار خرید قابل‌توجه و کاهش حجم معاملات نهنگ‌ها می‌تواند نگران‌کننده باشد.

علاوه بر این احساسات نزولی بازار و فاکتورهای فاندامنتالی مثل نبود کاربردهای جدید برای ADA (به جز پرداخت‌ها و تراکنش‌ها) و همچنین مشکلات قانونی آن به این نگرانی‌ها افزوده است. از طرفی، این عوامل می‌تواند به کاهش قیمت ADA کمک کند. اگر ADA حمایت ۰.۴۶ دلاری خود را از دست بدهد، حمایت بعدی آن در ۰.۴۱۳۶ دلار قرار دارد. اگر این حمایت هم از دست برود، ADA باید حمایت جدیدی را در سطوح پایین‌تر ایجاد کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =