اخبار ارزهای دیجیتال

ارزش کل قفل شده در DeFi کاردانو به 600 میلیون دلار رسید

اکوسیستم DeFi کاردانو به نقطه‌ی عطف 600 میلیون ADA رسید. TVL به 180 میلیون دلار رسید. نهنگ‌ها ADA را با فعالیت‌های زنجیره‌ای و افزایش حجم تراکنش‌ها جمع می‌کنند.

خلاصه‌ی خبر

  • اکوسیستم DeFi کاردانو از 600 میلیون ADA عبور کرده که از ابتدای سال تا کنون سه برابر شده است.
  • از نظر ارزش کل قفل شده، Minswap با 48 میلیون دلار پیشتاز است و Indigo با 39.3 میلیون دلار در رده‌ی بعدی قرار دارد.

اکوسیستم DeFi کاردانو از 600 میلیون ADA فراتر رفت

چشم‌انداز DeFi کاردانو به یک شاهکار قابل توجه دست می‌یابد و از آستانه‌ی 600 میلیون توکن ADA قفل شده عبور می‌کند، که از آغاز سال سه برابر افزایش یافته است. این رشد چشمگیر نشان‌دهنده‌ی محبوبیت فزاینده‌ی توکن‌های بومی این شبکه در برنامه‌های مختلف DeFi است.

افزایش مداوم در ارزش کل قفل شده (TVL)

طبق اطلاعات ارائه‌شده توسط DeFiLlama، ارزش کل قفل شده در اکوسیستم کاردانو، به دلار آمریکا، از حدود 49 میلیون دلار در ابتدای سال به 180 میلیون دلار افزایش یافته است. افزایش ناگهانی ارزش کل قفل شده، با کاهش مختصری در تعداد توکن‌های ADA که برای مدت کوتاهی از 600 میلیون فراتر رفته بود، همراه است. با این حال، این تعداد هنوز به این نقطه مهم بسیار نزدیک است.

بازیکنان کلیدی در منظره DeFi کاردانو

صرافی غیرمتمرکز Minswap که بر صحنه DeFi در کاردانو تسلط دارد، خط مقدم را با دارایی‌های دیجیتالی قابل توجهی به ارزش 48 میلیون دلار که در پلتفرم خود قفل شده است، تضمین می‌کند. پس از آن، Indigo، یک پروتکل بدهی با نفوذ وثیقه، با ارزش قفل شده 39.3 میلیون دلار قرار دارد. روند غالب نشان می‌دهد که اکثر پروتکل‌هایی که در اکوسیستم کاردانو با TVL قابل توجهی رشد می‌کنند، عمدتاً حول محور وام‌دهی، مبادلات غیرمتمرکز، و پروتکل‌های بدهی وثیقه‌شده، از جمله Djed Stablecoin هستند.

نفوذ نهنگ‌ها و فعالیت رو به رشد شبکه

داده‌های اخیر بر انباشت فعال توکن‌های ADA توسط دارندگان برجسته، که به‌عنوان نهنگ‌ها و کوسه‌ها شناخته می‌شوند، تأکید می‌کند. از 21 می، این آدرس‌های مهم که بین 100000 تا 10 میلیون توکن ADA دارند، با هم بیش از 116 میلیون دلار ADA به آن‌چه دارند اضافه کرده‌اند. این بالاترین مقدار از سپتامبر 2022 است. این افزایش در جمع‌آوری ADA با افزایش فعالیت‌های زنجیره‌ای مطابقت دارد. این امر با رشد مداوم تعداد معاملات در شش ماه گذشته نشان داده شده است.

شرکت تحلیلی Santiment، تاکید می‌کند که شبکه شاهد هفته‌های متوالی با حجم تراکنش‌های بیش از 67 میلیارد ADA بوده که بالاترین سطح از سپتامبر 2021 است.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 18 =