اخبار ارزهای دیجیتال

رکورد جدید کاردانو در ارزش کل قفل شده و عبور از 446 میلیون ADA

اکوسیستم DeFi کاردانو با بیش از 446 میلیون ADA در مجموع ارزش قفل شده (TVL) به رکوردی جدید دست یافته است. دلایل این رشد را می‌توان در گسترش پروتکل‌های DeFi، افزایش پذیرش به دلیل نگرانی‌ها در مورد بانک‌داری سنتی و صرافی‌های متمرکز و محبوبیت میم‌کوین‌ها جستجو کرد.

خلاصه‌ی خبر

  • مجموع ارزش قفل شده (TVL) در اکوسیستم DeFi کاردانو به بیش از 446 میلیون ADA رسیده که رکورد جدیدی در تاریخ به حساب می‌آید.
  • گسترش سریع پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) در کاردانو به طور قابل توجهی به این رشد کمک کرده است.
  • میم‌کوین‌ها نیز در افزایش TVL کاردانو نقش داشته‌اند و شرکت‌کنندگان مختلفی را که مشتاق کشف و سرمایه‌گذاری روی این دارایی‌های دیجیتال هستند، جذب می‌کند.

 

اکوسیستم DeFi کاردانو در بالاترین سطح TVL

اکوسیستم DeFi کاردانو به یک نقطه‌ی عطف قابل توجه دست یافته و از 446 میلیون ADA در مجموع ارزش قفل شده (TVL) فراتر رفته است.

این نقطه‌ی عطف نشان‌دهنده‌ی افزایش محبوبیت و اعتماد به پلتفرم بلاک‌چین نوآورانه‌ی کاردانو است.

این رشد را می‌توان به گسترش سریع پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) در کاردانو نسبت داد که کاربران را قادر می‌سازد تا در فعالیت‌های مالی مختلف شرکت کنند و در عین حال بر سرمایه‌های خود کنترل مستقیم داشته باشند.

زیرساخت مقیاس‌پذیر و ایمن کاردانو پروژه‌های DeFi متعددی را به خود جذب کرده و این موضوع موجب تقویت اکوسیستم پلتفرم و TVL آن شده است.

بر اساس گفته‌ی TapTools، Minswap، پیشتاز TVL در کاردانو با 35.96٪ تسلط، نمونه بارز موفقیت این پلتفرم است.

گسترش پروتکل‌های DeFi و میم‌کوین‌ها؛ عامل رشد

افزایش TVL کاردانو را می‌توان به عوامل مختلفی نسبت داد.

یکی از آن‌ها افزایش تعداد افرادی است که از سیستم بانک‌داری سنتی و صرافی‌های متمرکز خسته شده و به صرافی‌های غیرمتمرکز پناه می‌برند.

نگرانی در مورد حفظ حریم خصوصی، امنیت و کنترل، کاربران را به سمت گزینه‌های غیرمتمرکز سوق داده است و کاردانو به عنوان یک انتخاب قانع‌کننده ظاهر شده است.

علاوه بر این، میم‌کوین‌ها نقش مهمی در افزایش TVL در کاردانو ایفا کرده‌اند. دارایی‌های دیجیتال معروف مانند “Snek” خانه‌ای دلپذیر در این پلتفرم پیدا کرده‌اند و شرکت‌کنندگان متنوعی را که مشتاق به کاوش و سرمایه‌گذاری هستند جذب می‌کند.

فراتر رفتن از 446 میلیون ADA در TVL، کاردانو را در بین 20 زنجیره‌ی برتر TVL قرار می‌دهد و موقعیت آن را به عنوان یک اکوسیستم برجسته بلاک‌چین تثبیت می‌کند.

با رشد مداوم میم‌کوین‌ها، گسترش پروتکل‌های DeFi و افزایش تعداد افرادی که از جایگزین‌های غیرمتمرکز استقبال می‌کنند، انتظار می‌رود TVL کاردانو به رشد خود ادامه دهد و به طور بالقوه وارد یک روند صعودی شود و خود را به عنوان یک پلتفرم پیشرو در بلاک‌چین تثبیت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *