اخبار آلت‌کوین‌هااخبار اتریوماخبار ارز دیجیتال

شبکه سلسیوس یک میلیارد دلار اتریوم را به صرافی‌های متمرکز منتقل کرد

پلتفرم وام‌دهی سلسیوس (Celsius) مقدار زیادی اتریوم را به صرافی‌های متمرکز منتقل کرده و گمانه‌زنی‌های زیادی در بازار ارزهای دیجیتال به وجود آمده است.

خلاصهٔ خبر

  • سلسیوس نزدیک به ۱ میلیارد دلار اتریوم را به صرافی‌های ارز دیجیتال منتقل کرده است.
  • به نظر می‌رسد که این شرکت قصد دارد بازپرداخت طلبکارانش را در اواسط فوریه (بهمن) آغاز کند.

کیف پول شبکه سلسیوس در ۲۶ ژانویه (۶ بهمن) مقدار زیادی اتریوم را به پکسوس (Paxos) و کوین بیس پرایم (Coinbase Prime) منتقل کرد. این شرکت در بزرگ‌ترین تراکنش خود ۴۴۳٬۹۶۱ اتریوم به ارزش ۹۸۴ میلیون دلار را به یکی دیگر از کیف پول‌های فرستاد. 

طبق داده‌های شرکت آرکهام اینتلیجنس (Arkham Intelligence)، سلسیوس در مجموع ۱۳ تراکنش را تنها در یک ساعت انجام داد و بخش عظیمی از ذخایر ETH خود را به کیف پول‌های کوین‌ بیس و پکسوس منتقل کرد.

خروج اتریوم از کیف پول‌های مرتبط با شبکه سلسیوس

پلتفرم اسپات‌آنچین (Spotonchain) اعلام کرده است:

اکثر ۲۹۷٬۴۵۴ اتریومی که سلسیوس به کوین بیس ارسال کرده، بین ۱۲ کیف پول توزیع شده است. این تراکنش‌ها احتمالا بخشی از معاملات OTC (معاملات خارج از صرافی‌ها) هستند.

سلسیوس در ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) هم ۵۷۵٬۰۸۱ اتریوم را با استفاده از آدرس‌های «Celsius Network: Staked ETH» و «Celsius Network: Eth2 Depositor» طی یک تراکنش داخلی منتقل کرده بود. به طور کلی، این شرکت از ۱۳ نوامبر ۲۰۲۳ (۲۷ آبان) ۷۵۷٬۶۲۶ اتریوم را به اوکی‌اکس (OKX)، کوین بیس، پکسوس و فالکون‌اکس (FalconX) منتقل کرده است و همچنان ۶۲٬۴۶۹ اتریوم به ارزش ۱۳۸.۸ میلیون دلار دارد.

علت دقیق تراکنش‌های مذکور هنوز مشخص نشده است. با این حال بخش پرسش‌های متداول وب سایت سلسیوس در ۱۲ ژانویه (۲۲ دی) به‌روزرسانی شد و اعلام کرد که تعداد محدودی از طلبکاران سازمانی و شرکتی آن می‌توانند ارزهای دیجیتال را از طریق کوین بیس دریافت کنند. برای حساب‌های غیرشرکتی، طلبکاران مقیم آمریکا ارزهای دیجیتال خود را از طریق پی‌پل (PayPal) دریافت می‌کنند. علاوه بر این طلبکاران خارج از آمریکا هم طلبشان را از طریق کوین بیس می‌گیرند.

طلبکاران سلسیوس در شبکه اجتماعی X (توییتر سابق) که با عنوان «Celsius NewCo Community» شناخته می‌شوند، اعلام کردند که بازپرداخت سلسیوس احتمالا از اواسط فوریه (بهمن) شروع می‌شود و احتمالاً به مدت یک سال ادامه دارد. علاوه بر این، کاربری به اسم «TheHawk» اعلام کرد که رسماً توانست تمام اتریوم خود را از سلسیوس خارج کند. البته او وجوه خود را در حساب امانی نگه می‌داشت؛ نه حساب «Earn».

بر اساس داده‌های آرکهام اینتلیجنس، شرکت سلسیوس بین ۸ تا ۱۲ ژانویه (۱۸ تا ۲۲ دی) ۹۵.۵ میلیون دلار را به سلسیوس و ۲۹.۷ میلیون دلار را فالکون‌اکس منتقل کرد. این شرکت در اوایل ماه ژانویه (بهمن) هم اعلام کرد که جابه‌جایی دارایی‌های خود را آغاز کرده تا موقع توزیع دارایی‌های مطمئن باشد که نقدینگی کافی دارد.

سلسیوس تاکید کرد که اتریوم‌های خود را از حالت استیک خارج می‌کند تا «هزینه‌ فرآیند بازیابی خود را پرداخت کند» و «مطمئن شود که می‌تواند به موقع بازپرداخت طلبکارانش را انجام دهد». طبق گزارش‌های وب سایت نانسن (Nansen)، سلسیوس دیگر هیچ گونه ETH استیک‌شده‌ای ندارد.

مدیران شرکت مذکور در ۹ ژانویه (۱۹ دی) اعلام کردند کاربرانی که تا ۹۰ روز قبل از اعلام ورشکستگی سلسیوس، بیش از ۱۰۰٬۰۰۰ دلار برداشت کرده بودند، ممکن است مجبور شوند آن‌ها را تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۴ (۱۱ بهمن) برگردانند. شایان ذکر است که سلسیوس در ۱۳ جولای ۲۰۲۲ (۲۲ تیر ۱۴۰۱) اعلام ورشکستگی کرد.

قیمت اتریوم بعد از انتشار این خبر کمی کاهش یافت اما در حال حاضر با رشدی ۰.۷ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، به محدوده ۲٬۲۷۰ دلار رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 4 =