اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

غول حوزه مالی چینی برای اولین بار ETF اسپات بیت‌ کوین ثبت می‌کند

هاروست هنگ‌کنگ، یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری پیشرو چین، رسماً برای صندوق قابل معامله (ETF) اسپات بیت‌ کوین به کمیسیون اوراق بهادار و قراردادهای آتی درخواست داده است. درصورت تأیید، این اولین ETF اسپات بیت‌ کوین در این شهر خواهد بود و هاروست درنظر دارد آن را دهم فوریه بعد از تعطیلات سال نو چینی عرضه کند.

این تصمیم درپی جریان سرمایه‌ای بزرگ و پاسخ مناسب به سری اول ETFهای اسپات بیت‌ کوین که تنها دو هفتهٔ پیش در آمریکا عرضه شد، اتخاذ شده است. تأیید کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در ۱۱ ژانویه نهادهای مالی مناطق مختلف ازجمله چین را ترغیب کرد به‌دنبال چشم‌اندازهای مشابهی باشند.

ارائهٔ درخواست از جانب هاروست هنگ‌کنگ از تغییری بزرگ در این محیط مالی خبر می‌دهد و این شرکت در تلاش است از افزایش علاقه‌مندی به دارایی‌های دیجیتالی بهره ببرد. کمیسیون اوراق بهادار و قراردادهای آتی هنگ‌کنگ در به‌کارگیری نوآوری‌های بخش مالی نیز کنش‌گرانه عمل و خود را با روندهای جهانی همسو کرده است.

بدون شک، عرضهٔ موفقیت‌آمیز ای‌تی‌اف‌های اسپات بیت‌ کوین در آمریکا بر سرعت پیشرفت در هنگ‌کنگ تأثیرگذار بوده است. اقدام هاروست هنگ‌کنگ نشان‌دهندهٔ افزایش مقبولیت جهانی و ادغام ارزهای دیجیتال در بازارهای مالی و سنتی است.

راشل آگیره، رئیس آمریکایی محصولات BlackRock’s iShares، اخیراً در اظهارنظری دربارهٔ موفقیت ETF اسپات بیت‌ کوین در آمریکا گفته است که این عرضه و معاملات دو هفتهٔ اول IBIT فراتر از انتظارات شرکت بوده است و این نشان‌دهندهٔ استقبال مطلوب از بازار و افزایش علاقهٔ سرمایه‌گذاران است.

با ورود غول مالی چین به مسابقهٔ ETF اسپات بیت‌‌ کوین، پویایی جالبی به چشم‌انداز روبه‌تکامل سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال می‌بخشد. این اقدام همچنین تأکیدی بر روند روبه‌رشد مؤسسات مالی سنتی است که با ترجیحات متغییر سرمایه‌گذاران سازگاری یافته‌اند و ارزهای دیجیتال را بیش از پیش گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری می‌دانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =