اخبار ارزهای دیجیتال

راه‌اندازی WaaS توسط کوین‌بیس؛ سرویسی در  اتریوم

کوین‌بیس Wallet as a Service (WaaS) را با فناوری MPC پیشرفته راه‌اندازی کرد تا از کلیدهای کاربر محافظت کند. این محصول برای کاربر امکان ایجاد، دسترسی و بازیابی آسان کیف پول با استفاده از نام کاربری و رمز عبور را فراهم می‌کند و نیاز به عبارات پیچیده بازیابی را از بین می برد.

خلاصه‌ی خبر

  • کوین‌بیس “Wallet as a Service” یا WaaS را با استفاده از فناوری پیشرفته‌ی محاسبات چند‌جانبه (MPC) برای محافظت از کلیدهای خصوصی کاربران راه اندازی کرد.
  • WaaS کاربران را قادر می‌سازد تا تنها با نام کاربری و رمز عبور کیف پول را ایجاد کنند، به آن‌ دسترسی داشته باشند و همچنین آن را بازیابی کنند و نیازی به عبارت پیچیده‌ی بازیابی را از بین ببرد.

بنا بر گزارش‌ها WaaS از فناوری پیشرفته محاسبات چند جانبه (MPC) برای محافظت از کلیدهای خصوصی کاربران خود استفاده می‌کند.

کوین‌بیس اعلام کرده است که یک راه حل جدید کیف پول Web3 با نام “کیف پول به عنوان سرویس” (WaaS) در شبکه‌ی اصلی اتریوم منتشر و راه‌اندازی کرده است.

بر اساس اعلامیه‌ی توییتر از سوی یکی از توسعه‌دهندگان نرم‌افزار کوین‌بیس، این سرویس جدید که نسخه‌ای از محصول ابری این شرکت کریپتو است، در ۲۳ می راه‌اندازی شد و از فناوری محاسبات چند جانبه (MPC) استفاده می‌کند.

مهندس Coinbase همچنین خاطرنشان کرد که این سرویس جدید یک محصول مستقیم برای کاربر است.

گزارش شده است که WaaS از فناوری پیشرفته‌ی محاسبات چندجانبه (MPC) برای محافظت از کلیدهای خصوصی کاربران خود استفاده می‌کند.

این کیف‌پول به MPC هم برای تولید کلید و هم برای امضای پیام مجهز شده است که حداکثر امنیت این الگوریتم‌های غیرمتمرکز را تضمین می‌کند.

بر اساس این پست، کاربران می‌توانند به راحتی تنها با استفاده از نام کاربری و رمز عبور کیف پول خود را ایجاد کنند، به آن‌ دسترسی داشته باشند و همچنین آن را بازیابی کنند.

کوین‌بیس در ابتدا این پیشنهاد را در ماه مارس راه‌اندازی کرد و آن را به عنوان وسیله‌ای برای شرکت‌ها به فروش رساند تا “کیف‌پول‌های زنجیره‌ای کاملاً قابل تنظیم” را به مشتریان خود ارائه دهند.

نمایندگان Coinbase در آن زمان تاکید کردند که استفاده از فناوری رمزنگاری محاسبات چند جانبه (MPC) به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به استفاده از عبارت پیچیده‌ی بازیابی 24 کلمه‌ای، با Web3 کار کنند.

راه‌حل‌های MPC معمولاً برای تقسیم کلید خصوصی کیف پول به چند قطعه شناخته می‌شوند.

سپس این قسمت‌ها می‌توانند بین چندین مالک توزیع شوند و از ذخیره‌ی امن دارایی‌های دیجیتال آن‌ها اطمینان حاصل شود.

بر اساس اعلام توییتر MPCTransactionService، یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد WaaS، “یک ماشین حالت پیچیده را برای انجام تراکنش‌های امضا شده با MPC از ساخت تا تأیید پیاده‌سازی می‌کند. همچنین سازماندهی مجدد، جایگزینی، تلاش مجدد و موارد دیگر را نیز مدیریت می‌کند.”

WaaS همچنین دارای گزینه‌ی تعامل Web3 از طریق API و SDK و همچنین پشتیبانی از ERC-721 و ERC-1155 برای دارندگان NFT است، زیرا این کاربران تنها با چند تماس REST API می‌توانند NFTهای PFP را ضرب کنند، امتیازات وفاداری طرفداران را توزیع کنند یا یک آیتم درون بازی بسازند.

انواع دارایی‌های دیجیتال را می‌توان با Pay SDK کوین‌بیس خریداری کرد.

به گفته این صرافی، دومین API کوین‌بیس، استفاده از پرداخت‌های مبتنی بر ارز دیجیتال، از جمله راه‌حل‌های DeFi را برای شرکت‌ها آسان‌تر می‌کند.

به نظر می‌رسد رونمایی‌های اخیر محصول کوین‌بیس در میان مشکلات حقوقی مداومش با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به این شرکت کمک می‌کند.

ENS Domains ظاهراً محصول کیف پول این شرکت کریپتو را به عنوان یک سرویس یکپارچه کرده است.

در ماه مه، سرویس نام‌گذاری مبتنی بر اتریوم به نیروهای Moonpay پیوست و این همکاری به کاربران امکان خرید نام‌های دامنه .eth را با فیات داد.

یکی از نمایندگان Coinbase با صحبت در مورد تحولات اخیر پیرامون ENS و ادغام آن با Waas، به خبرنگاران گفت که “اخبار بیشتری در راه است”.

در اوایل این ماه، کوین‌بیس علاوه بر برنامه‌های قبلی خود برای ایجاد بورس مشتقه در برمودا، برنامه‌های خود را برای گسترش در سنگاپور فاش کرد.

این صرافی ارز دیجیتال قصد دارد حضور بین‌المللی خود را در 35 کشور افزایش دهد و خدمات اشتراک کوین‌بیس وان خود را به بریتانیا، آلمان و ایرلند گسترش داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 14 =