اخبار ارزهای دیجیتال

استارت‌آپ کریپتویی خالق ChatGPT در جستجوی یک سرمایه‌گذار اصلی است

استارت‌آپ کریپتویی که توسط خالق ChatGPT سَم آلتمن تأسیس شده است، در جستجوی یک سرمایه‌گذار اصلی برای جمع‌آوری ۱۲۰ میلیون دلار است.

  • The Block گزارش می‌دهد: Worldcoin سَم آلتمن در حال مذاکره برای جمع‌آوری 120 میلیون دلار است.
  • پروژه کریپتویی مورد حمایت آندرسن هوروویتز، صندوق‌های دولتی را به عنوان سرمایه‌گذار اصلی هدف قرار داده است.
  • Worldcoin به عنوان یک استارت‌آپ نوپا که در حال جمع‌آوری داده‌های بیومتریک شخصی است، به دلیل نگرانی‌های حفظ حریم خصوصی مورد انتقاد قرار گرفته است.

Worldcoin، استارت‌آپ بحث‌برانگیز کریپتویی اسکن‌کننده‌ی چشم که توسط سَم آلتمن، خالق ChatGPT تأسیس شده است، در حال مذاکره برای ضمانت یک دور مالی جدید است.

به گزارش بلاک به نقل از یک منبع آگاه، این پروژه در تلاش است تا 120 میلیون دلار با ارزش‌گذاری 3 میلیارد دلاری جذب کند. این گزارش می‌گوید که یونیکورن کریپتو به دنبال سرمایه‌گذار اصلی به عنوان مثال یک صندوق سرمایه‌گذاری دولتی است.

منابع نزدیک به Worldcoin می‌گویند که دور جدید تامین مالی به صورت فروش سهام به اضافه ضمانت‌نامه‌های توکن شکل می‌گیرد.

Worldcoin که در سال 2020 تأسیس شد، می‌خواهد با اسکن عنبیه همه افراد روی کره‌ی زمین، گامی جدید و جسورانه در همه‌گیری و استفاده‌ی گسترده از کریپتو بردارد. این کار به منظور شناسایی کاربران انجام می‌شود تا شرکت بتواند توکن‌های خود را به طور عادلانه توزیع کند. براساس گزارش BuzzFeed آوریل گذشته، Worldcoin چشمان نزدیک به نیم میلیون نفر را در سراسر جهان اسکن کرده است.

تاکتیک‌های Worldcoin به خاطر نگرانی‌های حفظ حریم خصوصی موجب برانگیختن انتقاداتی نیز شده است. گزارش‌های زیادی در خصوص ناکامی‌های Worldcoin مانند تاخیر در راه‌اندازی عمومی، تعلیق عملیات در کشورهای مختلف و شکایات تعداد زیادی از کاربران در گذشته وجود دارد.

در مارس 2022، الکس بلانیا، مدیرعامل Worldcoin در مصاحبه‌ای با بلومبرگ گفت که این موانع نتیجه یک استارت‌آپ جدید است که هنوز در حال آزمایش است.

بلانیا به این خبرگزاری گفت:

“شما هنوز با یک شرکت سری A صحبت می کنید، نه اوبر.”

“هنوز بسیاری از بخش‌ها بی‌نقص نیستند.”

 

Worldcoin سال گذشته با حمایت سرمایه‌گذاران مشهوری مانند آندرسن هوروویتز، بازوی سرمایه‌گذاری Coinbase و هم‌بنیان‌گذار LinkedIn، افزایش سرمایه‌گذاری سری A را تضمین کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *