اخبار ارزهای دیجیتال

فروش 19 میلیون دلار توکن CRV برای بازپرداخت بدهی‌ها

مایکل اگوروف، بنیان‌گذار Curve، پس از هک اخیر که منجر به بحران نقدینگی شد، 34 میلیون توکن CRV (19.72 میلیون دلار) را برای بازپرداخت بدهی می‌فروشد. اقدامات اگوروف نگرانی‌هایی را در مورد تأثیرات احتمالی بر ارزش CRV ایجاد می‌کند.

خلاصه‌ی خبر

  • مایکل اگوروف 34 میلیون CRV (19.72 میلیون دلار) را برای بازپرداخت بدهی می‌فروشد.
  • قیمت توکن CRV طی هفت روز 20% کاهش یافته است.
  • پروتکل Curve دچار هک 52 میلیون دلاری شد که بر استخرهای نقدینگی و اعتماد سرمایه‌گذاران تأثیر گذاشت.
  • با ادامه‌ی روند کاهشی این توکن، دارایی 220.4 میلیون دلاری اگوروف در معرض خطر لیکوئید شدن قرار دارد.

بحران نقدینگی

بنیان‌گذار Curve، مایکل اگوروف، پس از هک شدن پروتکل Curve، با بحران نقدینگی قابل توجهی مواجه شد. این بحران منجر به ضرر حدود 52 میلیون دلاری از استخرهای نقدینگی این پلتفرم شد. این اتفاق باعث ایجاد عدم تعادل در بازارهای مختلف و کاهش اعتماد سرمایه‌گذاران و در نتیجه منجر به کاهش 20 درصدی قیمت توکن CRV طی هفت روز گذشته شد.

پاسخ اگوروف: فروش توکن‌های CRV برای بازپرداخت بدهی‌ها

برای کاهش بحران نقدینگی، مایکل اگوروف از پلتفرم‌های مختلف وام‌دهی کریپتو وام گرفت و از توکن‌های CRV به عنوان وثیقه برای پر کردن استخرهای نقدینگی Curve استفاده کرد. او در مجموع 106 میلیون توکن CRV فروخت و 42.41 میلیون دلار درآمد کسب کرد و توانست بخشی از بدهی خود را بازپرداخت کند. با این حال، بدهی او هنوز به 65.34 میلیون دلار می‌رسد.

خطر لیکوئید شدن

اگوروف در تلاش برای محافظت از موقعیت خود، توکن‌های CRV را از طریق معاملات خارج از بورس (OTC) به چندین موسسه با تخفیف می‌‌فروشد. در حال حاضر، او 346.93 میلیون توکن CRV را به عنوان وثیقه در پنج پلتفرم نگه می‌دارد که در صورت ادامه‌ی کاهش قیمت توکن، او را در معرض خطر لیکوئید شدن قرار می‌دهد.

تاثیر بر قیمت توکن CRV

ارزش توکن CRV به 0.58 دلار کاهش یافته که 20 درصد از 0.73 دلار پس از هک پایین‌تر است. این پروتکل در 30 روز گذشته بیش از 36% از ارزش کل قفل شده (TVL) خود را از دست داده و از 3.266 میلیارد دلار به 2.343 میلیارد دلار کاهش یافته است. لیکوئید شدن بیشتر، می‌تواند از موقعیت اگوروف یک بحران نقدینگی دیگر ایجاد کند و باعث کاهش بیشتر قیمت CRV شود.

در پایان، اقدامات مایکل اگوروف، بنیان‌گذار Curve برای بازپرداخت بدهی‌ها در بحبوحه‌ی بحران نقدینگی، نگرانی‌هایی را در مورد تأثیر بالقوه بر قیمت توکن CRV ایجاد کرده است. همان‌طور که وضعیت آشکار می‌شود، بازار ارزهای دیجیتال از نزدیک سرنوشت پروتکل Curve و توانایی آن برای بازگرداندن نقدینگی استیبل‌کوین به اکوسیستم DeFi را دنبال می‌کند.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − دو =