شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
اخبار ارز دیجیتال

سوزاندن 27 میلیون دلار CAKE برای استقرار ورژن 3 PancakeSwap روی زنجیره‌ هوشمند BNB

ورژن 3 PancakeSwap امکانات جدیدی مثل تامین نقدینگی بهتر، کارمزد‌ معاملاتی رقابتی، مشوق‌های معاملاتی و ابزارهای فارمینگ بهتر را به ارمغان خواهد آورد.

در گفتگوی انجام شده با CoinDesk در روز دوشنبه، توسعه‌دهندگان مدعی شدند که این صرافی غیرمتمرکز چند زنجیره‌ای (DEX) یعنی PancakeSwap، نسخه‌ی 3 (V3) خود را در هفته اول ماه آوریل راه‌اندازی خواهد کرد.

درست مثل سایر DEXها، PancakeSwap نیز بر قراردادهای هوشمند متکی است تا از این طریق به کاربران امکان دهد بدون واسطه به معامله‌ی کریپتو بپردازند، از هر سوآپ درآمد کسب کنند و بخشی از این درآمدها را در قالب پاداش بین ارائه دهندگان نقدینگی توزیع کنند.

البته V3 فقط در BNB Smart Chain (BSC) که به واسطه‌ی تراکنش‌های سریع و کم‌هزینه‌اش شهرت دارد است، در دسترس خواهد بود. PancakeSwap در حال حاضر بر روی شبکه‌های BSC، Aptos و Ethereum مستقر شده است.

این ارتقا امکانات جدیدی مثل تامین نقیدنگی بهتر، کارمزد‌های معاملاتی رقابتی، مشوق‌های معاملاتی و بهبود ابزارهای فارمینگ را به ارمغان خواهد آورد.

انتظار می‌رود چنین محصولاتی موجب جذب سرمایه‌ی بیشتری شوند و از همین رو درآمد پروتکل را افزایش دهند و در نهایت ارزش پیشنهادی PancakeSwap را در میان سرمایه‌گذاران بالا ببرند.

DEX تا روز دوشنبه بیش از 2.4 میلیارد دلار توکن قفل شده در اختیار خود دارد. همچنین از زمان راه‌اندازی در آوریل 2021، 438 میلیارد دلار حجم معاملات را پردازش کرده است و همین موضوع آن را به یکی از پرکاربردترین پروتکل‌های DeFi تبدیل کرده است. توکن‌های کیک بومی آن (CAKE) ارزش بازاری معادل 670 میلیون دلار دارند.

در ساعات اولیه صبح روز دوشنبه در اروپا PancakeSwap در یک رویداد برنامه‌ریزی شده، 27 میلیون دلار توکن کیک سوزاند. سوزاندن توکن به حذف دائمی توکن‌ها از کل عرضه اشاره دارد که این اتفاق می‌تواند با افزایش تقاضا در آینده موجب افزایش قیمت توکن شود.

این شرکت در توییتی اعلام کرد که 7 میلیون از توکن‌های سوخته از کارمزدهای کسب شده از معاملات PancakeSwap، لاتاری، بازار NFT و بازارهای پیش‌بینی ایجاد شده بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + چهار =