اخبار ارزهای دیجیتال

نقدینگی بازار دارایی‌های دیجیتال به پایین‌ترین سطح از سال 2020 رسید

نقدینگی بازار دارایی‌های دیجیتال با کاهش نوسانات و حجم معاملات به پایین‌ترین حد خود از سال 2020 رسیده است. با این وجود، هولدرهای بیت‌کوین همچنان به انباشتن ادامه می‌دهند.

خلاصه‌ی خبر

  • ارزش کل معاملات بازار دارایی‌های دیجیتال اکنون به پایین‌ترین حد خود از سال 2020 رسیده است.
  • با این حال، دارندگان بلندمدت بیت‌کوین همچنان به دارایی‌های خود اضافه می‌کنند.
  • عرضه USDT از نوامبر 2022 به میزان 13.3 میلیارد دلار افزایش یافته، در حالی که USDC حدود 7 میلیارد دلار کاهش عرضه داشته است.
  • نوسانات واقعی بیت‌کوین به سطوح پایین تاریخی رسیده که می‌تواند نشان‌دهنده‌ی نوسانات احتمالی قیمت در آینده باشد.

بازار دارایی‌های دیجیتال با بحران نقدینگی مواجه است

بازار دارایی‌های دیجیتال در حال حاضر با کاهش قابل توجهی در نوسانات و حجم معاملات در چرخه فعلی، پایین‌ترین سطح نقدینگی خود را از سال 2020 تجربه می‌کند. داده‌های Glassnode کاهش نگران‌کننده‌ای را در معاملات درون‌زنجیره‌ای و خارج از زنجیره نشان می‌دهد.

تغییرات عرضه‌ی استیبل‌کوین‌ها: برندگان و بازندگان بازار در حال تغییر

عرضه‌ی استیبل‌کوین‌ها از آوریل 2022 دستخوش تغییرات زیادی شده است. ترس ناشی از سقوط غیرمنتظره‌ی LUNA-UST در ماه می همان سال منجر به افزایش بازخریدها شد که کاهش 26 درصدی عرضه‌ی کل استیبل‌کوین را در پی داشت و از 163 میلیارد دلار به 120 میلیارد دلار کاهش یافت.

با این حال، سه استیبل‌کوین پیشرو، تتر [USDT]، USD Coin [USDC] و Binance USD [BUSD]، واکنش متفاوتی به این تغییرات بازار نشان داده‌اند. در حالی که عرضه‌ی USDT از نوامبر 2022 به میزان 13.3 میلیارد دلار افزایش یافت، USDC با کاهش 16.7 میلیارد دلاری عرضه مواجه شد. در مارس 2023 هم USDC برای مدت کوتاهی پیوند دلاری خود را از دست داد و با 96 سنت معامله شد. از سوی دیگر، BUSD از نوامبر 2022 کاهش عرضه‌ی 89 درصدی را تجربه کرد که عمدتاً به دلیل حرکت Paxos به حالت فقط بازخرید پس از اجرای SEC بود.

نوسانات اندک بیت‌کوین و هولدرهای مصمم

با وجود افزایش‌های گاه‌به‌گاه در نوسانات، نوسانات واقعی بیت‌کوین به سطوح پایین تاریخی رسیده که نشان‌دهنده‌ی نوسانات احتمالی در آینده است. کل حجم دلاری سکه‌هایی که روزانه در شبکه‌ی بیت‌کوین تغییر می‌کنند، در حدود 2.44 میلیارد دلار، مشابه سطوح اکتبر 2020، رکود داشته است.

دارندگان بلندمدت بیت‌کوین به طور قابل توجهی انعطاف‌پذیر هستند و بالاترین رقم تاریخ 14.74 میلیون بیت‌کوین را در اختیار دارند. در مقابل، دارندگان کوتاه‌مدت اکنون کمترین میزان عرضه‌ی خود را از سال 2011 دارند. در بازاری با نقدینگی و ثبات پایین، دارندگان بیت‌کوین اعتقاد تزلزل‌ناپذیری به دارایی‌های دیجیتال نشان می‌دهند.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =