اخبار ارز دیجیتال

رشد شدید دوج کوین با نزدیک شدن به راه‌اندازی Xpayments

ارزش دوج‌کوین طی ۱۲ ساعت ۱۴ % افزایش یافت. علت عمدهٔ این افزایش قیمت، راه‌اندازی پروژه‌ی “Xpayments” ایلان ماسک است.

 

خلاصه‌ی خبر

  • قیمت دوج‌کوین (DOGE) افزایش غیرمنتظره‌ای را تجربه کرده و تنها در عرض ۱۲ ساعت بیش از ۱۴% افزایش یافته است.
  • به نظر می‌رسد که نیروی محرکه‌ی این رشد انفجاری با شخصیت ایلان ماسک و پروژه‌ی جاه‌طلبانه او یعنی “Xpayments” مرتبط باشد.

قیمت دوج‌کوین تنها در ۱۲ ساعت بیش از ۱۴% افزایش یافت و از ۰.۰۷۹ دلار به ۰.۰۹۱ دلار رسید. این افزایش غیرمنتظره گمانه‌زنی‌هایی را در جامعه‌ی کریپتو ایجاد کرد. جامعه‌ی کریپتو آن را تا حد زیادی به آخرین سرمایه‌گذاری ایلان ماسک، Xpayments نسبت می‌دهد.

ایلان ماسک که به خاطر علاقه‌اش به ارزهای دیجیتال مانند دوج‌کوین و بیت‌کوین شناخته می‌شود، در Xpayments غوغایی به پا کرده است. هدف این پروژه تبدیل X (توییتر سابق) به یک برنامه‌ی جامع یا خدمات مختلفی از جمله خدمات مالی گوناگون است. به نظر می‌رسد که ماسک در مورد رسیدن به این هدف بسیار مصمم است زیرا X به طور رسمی حساب Xpayments خود را راه‌اندازی کرد و مجوز عملیات مالی را در چندین ایالت آمریکا دریافت کرده است. هدف این پروژه اجرای پرداخت‌های همتا به همتا (P2P) است و ماسک پیش‌بینی می‌کند که این قابلیت تا اواسط سال ۲۰۲۴ در دسترس عموم قرار گیرد.

علی‌رغم اظهارات واضح ماسک مبنی بر اینکه شرکت‌هایش برنامه‌ای برای انتشار توکن‌های خود ندارند، افزایش قیمت دوج‌کوین همزمان با به‌روزرسانی‌های شبکه‌های اجتماعی Xpayments اتفاق افتاد. گمانه‌زنی‌ها در جامعه‌ی کریپتو حاکی از یکپارچگی یا همکاری احتمالی بین دوج‌کوین و X است. این احتمال از علاقه‌ی ماسک به DOGE و BTC نشات می‌گیرد. با این حال، ماهیت واقعی ارتباط دوج‌کوین با X در حال حاضر نامشخص است.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =