اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

علت افزایش ۲۰ درصدی قیمت دوج کوین چه بود؟

دوج کوین که در ابتدا به عنوان یک شوخی اینترنتی راه‌اندازی شده‌ بود، در روز گذشته بیشتر از ۲۰ درصد رشد کرد و در حال حاضر به محدوده ۰.۲۱ دلار رسیده‌ است. حال تحلیلگران امیدوارند که DOGE به محدوده ۰.۳ دلار برسد.

خلاصه تحلیل

  • قیمت دوج کوین با رشدی حدوداً ۲۰ درصدی به محدوده ۰.۲۱ دلار رسید.
  • این ارز دیجیتال در ادامه ممکن است به محدوده ۰.۳ دلار برسد.

به گزارش کوین گیپ، دوج کوین در روزهای اخیر توجه سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است. رالی DOGE از وقتی شروع شد که کوین بیس اعلام کرد این ارز دیجیتال را در ۱ آوریل (۱۳ فروردین) در بازار مشتقات خود راه‌اندازی خواهد کرد.

این اتفاق نشان داد که DOGE دیگر یک شوخی اینترنتی نیست و به عنوان یک دارایی در صنعت ارز دیجیتال به رسمیت شناخته شده‌ است. در نتیجه افزایش پذیرش و محبوبیت پایدار دوج کوین باعث شد بازیگران نهادی و سرمایه‌گذاران خرد زیادی برای آن جذب شوند.

رشد اخیر قیمت دوج کوین همزمان با افزایش فعالیت نهنگ‌های آن رخ داده‌ است. این گروه از سرمایه‌گذاران در روزهای گذشته ۳۹۰ میلیون DOGE را جابه‌جا کرده و بخش زیادی از آن را انباشت کردند. این نوع اخبار نیز به احساسات صعودی پیرامون دوج کوین دامن زده‌ و احساسات صعودی سرمایه‌گذاران آن را تقویت کرده است..

علاوه بر این، افزایش شدید اوپن اینترستِ (Open Interest) قراردادهای فیوچرز دوج‌کوین و رشد آن تا محدوده ۱.۸ میلیارد دلار، نشان داده‌ است که تعامل و مشارکتِ معامله‌گران و سرمایه‌گذاران این میم کوین افزایش یافته‌ است. گفتنی است که شاخص اوپن اینترست ارزش کل قراردادهای فیوچرز یک ارز دیجیتال را اندازه‌گیری می‌کند.

اوپن اینترست DOGE
اوپن اینترست DOGE

قیمت دوج کوین در حال حاضر در محدوده ۰.۲۱ دلار قرار دارد و حجم معاملات ۲۴ ساعته آن به محدوده ۶ میلیارد دلار رسیده‌ است. داده‌های وب سایت‌های کوین‌آلیز (Coinalyze) و کوین‌گلس (Coinglass) هم نشان می‌دهد که پوزیشن‌های لانگ (خرید) آن بر بازار فیوچرز تسلط دارند. این داده‌ها نشان‌دهنده‌ اعتماد سرمایه‌گذاران به چشم‌انداز دوج‌کوین است.

به طور کلی اگر DOGE در بالای مقاومت مهم ۰.۲۳ دلار تثبیت شود، ممکن است در ادامه به محدوده ۰.۳ دلار برسد. بعضی از تحلیلگران هم امیدوارند که قیمت DOGE طی این رالی و در بلندمدت به محدوده ۱ دلار برسد. با این حال اگر قیمت DOGE با فشار فروش و برداشت سود زیادی مواجه شود، در ادامه ممکن است به حمایت ۰.۲ و یا ۰.۱ دلار برسد. اگر دوج کوین به زیر این محدوده برسد، ممکن است تا منطقه ۰.۰۹ دلار سقوط کند.

نمودار روزانه قیمت DOGE
نمودار روزانه قیمت DOGE

عبور شاخص RSI از محدوده ۷۰ نشان می‌دهد DOGE وارد ناحیه اشباع خرید شده‌‌ است. علاوه بر این شاخص مکدی (MACD) و شاخص ADX در محدوده ۴۲.۷۴ همچنان از رالی دوج کوین حمایت می‌کنند.

نمودار روزانه قیمت DOGE و شاخص ADX و RSI
نمودار روزانه قیمت DOGE و شاخص ADX و RSI

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + شش =