اخبار ارزهای دیجیتال

ایلان ماسک می‌خواهد سیستم پرداختی توییتر با در نظر گرفتن رمزارزها ساخته شود

ابزار پرداخت آتی توییتر در ابتدا فقط از ارزهای فیات پشتیبانی می‌کند، اما ایلان ماسک قصد دارد در آینده آن را برای پشتیبانی از ارزهای دیجیتال آماده کند.

طبق گزارش‌ها ایلان ماسک، رئیس توییتر، به توسعه دهندگان خود دستور داده است تا سیستم پرداخت پلتفرم را به گونه‌ای بسازند که در آینده قابلیت‌های مربوط به رمزارزها به آن اضافه شود.

طبق گزارش فایننشال تایمزمنتشر شده در 30 ژانویه، دو نفر از افراد آشنا با برنامه‌های توییتر گفتند که ویژگی پرداختی آن برای شروع از ارزهای فیات پشتیبانی می‌کند؛ اما به محض فراهم شدن موقعیت مناسب استفاده از ارزهای دیجیتال در آن فراهم خواهد شد.

توییتر مدت‌هاست که پرداخت‌ها را به پلتفرم رسانه‌های اجتماعی ارائه کرده است. این همان چیزی است که قبلتر ایلان ماسک از آن به عنوان «اپلیکیشنی همه‌جانبه» یاد کرده بود.

با این حال، علی رغم اینکه مدیرعامل توییتر نقش مهمی برای رمزارزها در توئیتر قائل است، هنوز مشخص نیست که آیا این پرداخت‌ها شامل فناوری بلاک چین یا رمزارزها می‌شوند یا خیر.

در اوایل دسامبر، تصاویری به بیرون درز پیدا کرد که “کوین‌های توییتر” را فاش می کرد – یک دارایی دیجیتال مخفی در حال توسعه که برای پرداخت‌ها و انعام در پلتفرم استفاده می‌شود. بسیاری امیدوار بودند که به نوعی شامل رمزارزها باشد.

با این حال تصاویری که اخیراً از این پروژه در اوایل ژانویه به بیرون درز کرده، هیچ اشاره‌ای به فناوری رمزنگاری یا بلاک چین نداشت. این اتفاق اندکی باعث سرخوردگی این کامینیوتی شد.

همچنین شایعات تایید نشده‌ای در اکتبر گذشته منتشر شد مبنی بر اینکه توییتر در حال کار بر روی نمونه اولیه‌ی کیف پولی است که از سپرده گذاری و برداشت ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند.

با این حال، به نظر می رسد در حال حاضر سیستم پرداخت تنها با پشتیبانی ارزهای فیات پیش خواهد رفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =