اخبار اتریوماخبار ارز دیجیتال

نظرات متناقض کارشناسان؛ آیا ETF اسپات اتریوم تایید می‌شود؟‌

با نزدیک شدن مهلت کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) برای تأیید صندوق قابل معامله (ETF) اسپات اتریوم، تحلیل‌گران نظرات متفاوتی دربارهٔ احتمال نتیجهٔ مثبت ابراز می‌کنند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تنها چند ماه مهلت دارد صندوق قابل معاملهٔ اسپات اتر را تأیید کند و تحلیل‌گران دربارهٔ احتمال چراغ سبز این نهاد نظارتی به چنین محصولی اختلاف نظر دارند.

کارشناسان حقوقی جک چروینسکی و اسکات جانسون دربارهٔ احتمال دستیابی به یک نتیجهٔ مثبت ابراز تردید کرده‌اند.

چروینسکی در پلتفرم X گفت:

ظاهراً بسیاری از افراد تصور می‌کنند که چون SEC دست از جدل با ای‌تی‌اف بیت‌کوین اسپات برداشته است، در مورد اتر هم همین کار را انجام می‌دهد. من تردید دارم.

اسکات جانسون به سرمایه‌گذاران هشدار داد برای احتمال عدم تأیید ای‌تی‌اف آماده باشند.

به‌گفتهٔ جانسون، SEC احتمالاً به همبستگی ثابتی در کل دورهٔ نمونه ۲.۵ ساله نیاز دارد تا با الزامات بخش 6(b) (5) قانون بورس و اوراق بهادار مطابقت داشته باشد.

این موضع،‌ هرچند احتمالاً برای طرفداران ای‌اف‌تی مأیوس‌کننده است، برای جانسون غیرمنطقی یا غیرقابل پیش‌بینی نیست.

او همچنین معتقد است که احتمال تأیید صندوق در سال آتی بیشتر است، که باعث می‌شود درخواست تجدیدنظر چندان جذابیتی نداشته باشد و تصویری سازنده از SEC ارائه می‌دهد. او می‌نویسد:

نکته مهم‌تر این است که چرا کسی بخواهد به چنین استدلال محکمی اعتراض کند وقتی با اطمینان کامل می‌داند که قبل از تصمیم‌گیری دربارهٔ درخواست تجدیدنظرشان، تأیید می‌شود.

دربارهٔ این دیدگاه در پلتفرم X بحث بیشتری صورت گرفت و کاربران دربارهٔ قراردادی بودن دورهٔ ۲.۵ ساله و چشم‌انداز تأیید نهایی بحث کردند.

در اوایل این هفته، SEC تصمیم خود دربارهٔ تأیید ای‌تی‌اف اتریوم اسپات را تا ماه مارس به تعویق انداخت.

نظرات متناقضی در مورد احتمال تایید ای‌تی‌اف اتر اسپات مطرح شده است. جی‌پی‌مورگان در گزارش اخیر خود، احتمال تأیید ای‌تی‌اف تا ماه می را حداکثر ۵۰ درصد می‌داند و به شکایت‌های جاری علیه صرافی‌‌های ارز دیجیتال که برای بلاک‌چین‌های اثبات سهام از جمله اتریوم خدمات سپرده‌گذاری ارائه می دهند، اشاره می کند.

این عدم قطعیت قانونی، پیچیدگی فرایند تصمیم‌گیری SEC را افزایش می‌دهد. ازطرف دیگر، اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ای‌تی‌اف  بلومبرگ، در ابتدا احتمال تأیید صندوق در سال جاری را ۷۰ درصد برآورد کرد، درحالی‌که همکارش جیمز سیفارت چشم‌انداز محتاطانه‌تر ۶۰ تا ۶۵ درصد را ارائه کرده است.

سیفارت وجود استدلال‌های محکمِ موافق و مخالف تأیید ای‌تی‌اف را تصدیق می‌کند، که نشان‌دهنده موضع مطمئن‌تر درمقایسه با تأیید‌های قبلی ای‌تی‌اف بیت‌کوین  است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =