اخبار اتریوماخبار ارز دیجیتال

رشد قابل‌توجه نرخ مشارکت استیکینگ اتریوم؛ تاثیر آن بر ETH چه خواهد بود؟

اتریوم به نقطه عطف جدیدی رسیده و نرخ مشارکت استیکینگ آن به بالای ۲۵ درصد رسیده است.

خلاصهٔ خبر

  • تعداد اتریوم‌های استیک‌شده به بیش از ۲۵ درصد از کل عرضه اتریوم رسیده است.
  • با توجه به اینکه توکن‌های اتریوم در فرآیند استیکینگ قفل می‌شوند، افزایش تعداد آن‌ها می‌تواند به رشد ETH کمک کند.

به گزارش یوتودی، نرخ مشارکت استیکینگ اتریوم شاخص قابل اعتمادی است که نشان می‌دهد چند کاربر در ازای دریافت پاداش در تامین امنیت شبکه اتریوم شرکت می‌کنند. افزایش این نرخ نشان می‌دهد که معامله‌گران به بلاک چین اتریوم علاقه‌مند شده‌اند به مکانیسم اجماع اثبات سهام آن ایمان دارند.

نرخ مشارکت اتریوم

کل اتریوم‌های استیک‌شده تا ۱۱ فوریه (۲۲ بهمن) به ۳۸.۶۹ میلیون توکن رسیده است. این امر نشان می‌دهد که ۳۸.۶۹ میلیون ETH با گذشت زمان در قرارداد‌های هوشمند اتریوم قفل شده است.

رشد استیکینگ اتریوم نشان می‌دهد که مکانیسم اجماع آن در برابر حملات مختلف مقاومت شده است. دلیل آن هم این است که هکرها باید مالکیت درصد قابل‌توجهی از اتریوم‌های استیک‌شده را در اختیار داشته باشند. به همین دلیل هر چه تعداد ETHهای استیک‌شده بیشتر باشد، بلاک چین اتریوم امن‌تر می‌شود.

اتریوم در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) ارتقای دانکن را در تست نت خود اجرا می‌کند و با اضافه کردن پروتو دنک شاردینگ (Proto Danksharding) کارایی شبکه خود و راهکارهای لایه ۲ را افزایش می‌دهد. قیمت اتریوم هم در یک هفته گذشته بیشتر از ۱۰ درصد رشد کرده است. شایان ذکر است که ارتقای دانکن در هفته گذشته در شبکه آزمایشی هولسکی (Holesky) اجرا شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + یک =