تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

تحلیل قیمت اتریوم؛ آیا ETH حمایت ۲٬۴۰۰ دلار را حفظ می‌کند؟

قیمت اتریوم (ETH) از اکتبر ۲۰۲۳ (مهر) در یک کانال صعودی و حمایت آن قرار دارد و اگر این حمایت را از دست بدهد، ممکن است کاهش یابد.

خلاصهٔ تحلیل

  • نمودار روزانه اتریوم سیگنال‌های ضد و نقیضی صادر کرده اما نمودار ۶ ساعته آن صعودی است.
  • بسته شدن کندل اتریوم در پایین حمایت الگوی کنج آن باعث می‌شود قیمت این ارز دیجیتال کاهش یابد.

سلب مسئولیت

قیمت اتریوم در هفته گذشته نزدیک به ۳ درصد کاهش یافت اما موقعیت خود در بالای یک حمایت مهم را حفظ کرده است. در نتیجه با وجود کاهش قیمت ETH، این ارز دیجیتال هنوز الگوی صعودی کوتاه‌مدت خود را از دست نداده است. حالا سوال این جا است که در چه صورتی قیمت اتریوم رشد می‌کند؟

بررسی روند اتریوم

روند اتریوم در بازه زمانی روزانه از اکتبر ۲۰۲۳ (مهر) وارد یک کانال صعودی شد و با استفاده از آن در ۱۲ ژانویه ۲۰۲۴ (۲۲ دی) توانست به سقف ۲٬۷۱۷ دلار برسد. این حرکت در ابتدا باعث شد اتریوم به بالای مقاومت کانال خود برسد اما قیمت ETH خیلی سریع کاهش یافت. در نتیجه مقاومت آن دوباره تایید شد و کندل نزولی به وجود آمد.  در حال حاضر هم حرکت اتریوم نزولی است و به یک حمایت مهم نزدیک شده است.

نمودار اتریوم در تایم‌فریم روزانه

شاخص قدرت نسبی (RSI) این ارز دیجیتال هم در بالای ۵۰ قرار دارد و صعودی است. اگر این شاخص به ناحیه اشباع خرید یا اشباع فروش برسد، نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران به ترتیب در حال انباشت یا فروش آن هستند.

شرایط فعلی RSI اتریوم نشان می‌دهد که خریداران آن همچنان قدرت بیشتری دارند. اگر این شاخص به زیر ۵۰ برسد، قدرت فروشندگان بیشتر می‌شود. با این حال RSI اطلاعات دقیقی ارائه نکرده است؛ چون روند نزولی شاخص مذکور با موقعیت آن در بالای محدوده ۵۰ همخوانی ندارد.

نظر تحلیلگران درباره آینده اتریوم

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال نیز با یکدیگر اتفاق نظر ندارند. تحلیلگری به اسم کریپتو تونی (Crypto Tony) روی این نکته تاکید کرده که سطح ۲٬۴۰۰ دلار اهمیت زیادی برای اتریوم دارد و حفظ یا شکسته شدن آن آینده ETH را تعیین می‌کند.

نمودار اتریوم در تایم‌فریم روزانه

تحلیل‌گر دیگری به اسم مسنعار این‌کام شارکس (IncomeSharks) با توجه به شرایط مناسب شاخص OBV باور دارد که قیمت اتریوم رشد می‌کند. با این حال تحلیلگری به اسم کردیبل‌بول (CrediBULL) اعلام کرده است:

 به نظر می‌رسد سناریوی نزولی اتریوم اجرا شده است. اگر فروشم را انجام نمی‌دادم، سود خیلی خوبی می‌گرفتم. همان طور که قبلا هم گفتم، به نظر من اتریوم باید کمی‌ بیشتر سقوط کند. بعد از این فکر کنم نسبت ریسک به ریوارد به نفع موقعیت‌های خرید شود. 

تحلیل قیمت اتریوم

برخلاف نمودار روزانه، نمودار ۶ ساعته نشان می‌دهد که ETH بعد از رسیدن به سقف مذکور وارد یک الگوی کنج نزولی شده که به طور کلی یک الگوی صعودی است و می‌تواند به رشد قیمت آن کمک کند. حمایت این الگو در کنار ناحیه ۵۰ درصدی اصلاحی فیبوناچی قرار دارد.

با وجود این، RSI نمودار ۶ ساعته اتریوم همچنان زیر ۵۰ است و سیگنال صعودی جدیدی را صادر نکرده است. به طور کلی، اگر قیمت اتریوم افزایش یابد؛ می‌تواند با رشدی ۹ درصدی به مقاومت کانال صعودی خود در ۲٬۷۰۰ دلار برسد.

نمودار اتریوم در تایم‌فریم ۶ ساعته

برعکس، اگر کندل اتریوم در پایین حمایت الگوی کنج آن یعنی ۲٬۴۱۰ دلار بسته شود؛ قیمت ETH ممکن است با اصلاحی ۸ درصدی، خود را به حمایت کانال مذکور در ۲٬۳۰۰ دلار برساند.

 

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 4 =