تحلیل ارز‌های دیجیتال

سقوط اتریوم به زیر سطح ۲٬۴۰۰ دلار؛ اصلاح ETH تا کجا ادامه دارد؟

قیمت اتریوم در ساعات قبل به زیر ۲٬۴۰۰ دلار رسیده و تحلیلگران تلاش کرده‌اند روند میان‌مدت آن را پیش‌بینی کنند.

خلاصهٔ خبر

  • سطح  ۲٬۳۸۸ دلار تا ۲٬۴۶۰ دلار اهمیت زیادی برای اتریوم دارد.
  • اگر این سطح از دست برود، قیمت اتریوم ممکن است ۱۷ درصد سقوط کند و به ۲٬۰۰۰ دلار برسد.

بازار ارزهای اصلی در روز گذشته نزولی و سرمایه‌گذاران همچنان نگران کاهش قیمت بیت کوین هستند. اکثر تحلیلگران نیز فکر می‌کنند قیمت ارزهای دیجیتال باز هم کاهش می‌یابد. قیمت اتریوم هم به خاطر روند کلی بازار ۳.۵ درصد کاهش یافته و به ۲٬۳۸۰ دلار رسیده است.

قیمت این ارز دیجیتال در ۱۲ ژانویه (۲۲ دی) به ۲٬۷۱۷ دلار رسید اما سپس کاهش یافت و در حال حاضر به منطقه مهمی رسیده است که می‌تواند در روند کوتاه‌مدت آن به شدت موثر باشد.

به گفته علی (Ali)، تحلیلگر مشهور بازار ارزهای دیجیتال، اتریوم در حال حاضر در منطقه تقاضای کلیدی قرار دارد که از ۲٬۳۸۸ دلار شروع می‌شود و تا ۲٬۴۶۰ دلار ادامه دارد. اگر این حمایت شکسته نشود، احتمالا حرکت صعودی جدیدی را شروع می‌کند که مقاومت قابل‌توجهی هم در آن وجود ندارد.

با این حال اگر ETH نتواند موقعیت خود در بالای این حمایت را حفظ کند، ممکن است سقوط کند. طبق گفته‌های علی، در این صورت قیمت اتریوم ممکن است با اصلاحی ۱۷ درصدی به سطح ۲٬۰۰۰ دلار برسد. حمایت بعدی این ارز دیجیتال هم در میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه در محدوده ۱٬۹۲۳ دلار قرار دارد. 

اگر این حمایت هم از دست برود، اتریوم ممکن است به ۱٬۸۰۰ دلار و یا ۱٬۷۰۰ دلار برسد. البته میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه آن در ۲٬۳۳۸ دلار می‌تواند جلوی سقوط بیشتر آن را بگیرد.

از طرف دیگر اگر اتریوم از مقاومت ۲٬۳۸۸ دلار و ۲٬۴۶۰ دلار عبور کند، در ادامه می‌تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد و به سطح ۲٬۶۱۴ دلار برسد.

در صورت تداوم این حرکت نزولی، ETH می‌تواند خود را به ۲٬۷۱۷ دلار و ۲٬۹۰۰ دلار برساند اما در این سطوح احتمالا با مقاومت زیادی روبه‌رو می‌‌شود. هدف نهایی اتریوم هم سطح روانی ۳٬۰۰۰ دلار است که آخرین بار در آوریل ۲۰۲۲ (فروردین ۱۴۰۱) به آن رسیده بود.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 8 =