تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

بررسی تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم؛ آیا ETH می‌تواند از مقاومت ۴٬۰۰۰ دلار عبور کند؟

اتریوم از ۲ مقاومت مهم و بلندمدت عبور کرده است و می‌تواند به رالی خود ادامه دهد.

خلاصه تحلیل

  • اتریوم در تایم فریم هفتگی در شرایط خوبی قرار دارد و ممکن است تا ۴٬۰۰۰ دلار رشد کند.
  • با این حال، احتمال اصلاح ETH تا محدوده ۲٬۵۰۰ دلار هم وجود دارد.

به گزارش بی‌این کریپتو، روند هفتگی اتریوم در ۵ هفته گذشته صعودی بود و باعث شد که قیمت آن به ۳٬۳۶۰ دلار برسد. این محدوده بیشترین رکورد اتریوم از مارس ۲۰۲۲ (خرداد ۱۴۰۱) محسوب می‌شود.

اتریوم در هفته‌های گذشته توانست از کانال صعودی و رنج معاملاتی بلندمدت خود در تایم فریم ماهانه خارج شود (دایره سبز رنگ). این ارز دیجیتال در گذشته دو بار تلاش کرده بود از این محدوده خارج شود اما موفق نشد. کانال صعودی مذکور از مه ۲۰۲۲ (اردیبهشت ۱۴۰۱) ایجاد شده بود و رنج معاملاتی آن هم در ابتدای ۲۰۲۱ به وجود آمده بود.

نمودار هفتگی قیمت اتریوم

شاخص قدرت نسبی (RSI) اتریوم در تایم فریم هفتگی هم از رشد آن حمایت می‌کند. تحلیلگری به اسم «Immortalcrypto» باور دارد که عملکرد اتریوم به زودی از بیت کوین پیشی می‌گیرد چون قیمت این ارز دیجیتال هنوز در کف خود قرار دارد.

نمودار هفتگی اتریوم

تحلیلگری به اسم «MacnBTC» هم خاطرنشان کرد که اتریوم در ۲ هفته آینده عملکرد بهتری در مقایسه با بیت کوین خواهد داشت.

نمودار قیمت اتریوم

مایکل ون د پوپه (Michaël van de Poppe) نیز با اشاره به ارتقای دانکن (Dencun) و احتمال تایید ETF اسپات اتریوم، خاطرنشان کرد که اگر ETH از مقاومت ۰.۰۶ BTC عبور کند (در نمودار ETH/BTC)؛ در نهایت می‌تواند به رشد بسیار خوبی برسد و به رشد آلت کوین‌های مبتنی بر شبکه خود هم کمک کند.

نمودار ETH/BTC

در نتیجه می‌توان ادعا کرد که نمودار دلاری قیمت اتریوم و همچنین نمودار ETH/BTC سیگنال مثبتی صادر کرده‌اند. همان طور که در تصویر بالا مشخص شده، نمودار ETH/BTC در انتهای ۲۰۲۳ به زیر رنج خود رسیده و بعد از صدور سیگنال صعودی RSI در سال ۲۰۲۴ رشد کرده است.

علاوه بر این، اگر ETH/BTC بتواند مقاومت پیش روی خود را بشکند؛ در ادامه می‌تواند با رشدی ۳۵ درصدی به ۰.۰۷۸ BTC یا محدوده ۴٬۰۰۰ دلار برسد.

با این حال اگر کندل هفتگی اتریوم در اواسط کانال هفتگی آن بسته شود، این پیش‌بینی صعودی باطل می‌شود. در این صورت قیمت اتریوم ممکن است با اصلاحی ۳۳ درصدی به ۰.۰۳۸ BTC یا ۲٬۵۰۰ دلار برسد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 5 =