اخبار ارزهای دیجیتال

عرضه کل اتریوم بعد از مدت‌ها افزایش پیدا کرد

عرضه‌ی اتریوم به دلیل کاهش کارمزد تراکنش‌ها و ضرب‌های روزانه در حال افزایش است. با این حال، به لطف انتقال به اثبات سهام (PoS)، تورم آن بسیار کمتر از بیت‌کوین است.

خلاصه‌ی خبر

  • عرضه‌‌ی اتریوم برای اولین بار از دسامبر 2022، در حال افزایش است.
  • در 15 سپتامبر سال گذشته، اتریوم یک به‌روز‌رسانی مهم به نام Merge را انجام داد.
  • انتقال اتریوم به مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS)، نرخ تورم این کوین را تا حد زیادی کاهش داده است.

افزایش عرضه‌ی اتریوم

طبق داده‌های اتریوم، عرضه‌ی ETH پس از مدت‌ها افزایش یافته است. در حالی که عرضه‌ی اتریوم (ETH) برای اولین بار از دسامبر 2022 در حال افزایش است، این روند به کارمزدهای پایین تراکنش و افزایش ضرب روزانه‌ی این ارز دیجیتال نسبت داده می‌شود.

 

تورم اتریوم در مقابل بیت‌کوین

تورم اتریوم به میزان قابل توجهی کمتر از بیت‌کوین است و عرضه‌ی خالص سالانه 0.44% افزایش می‌یابد. در حال حاضر، عرضه‌ی اتریوم 120.26 میلیون است.

تاثیر انتقال PoS

در 15 سپتامبر سال گذشته، اتریوم تحت یک به‌روزرسانی بزرگ به نام Merge قرار گرفت. با این به‌روزرسانی، ETH بلاک‌چین خود را از مکانیزم اجماع اثبات کار (PoW) به سیستم اثبات سهام (PoS) تبدیل کرد. پس از این آپدیت، 1,013,068 ETH سوزانده شد و 747,774 ETH استخراج شد که باعث کاهش عرضه‌ی خالص به میزان 265,394 ETH شد.

کاهش نرخ تورم

تغییر اتریوم از PoW به PoS مزایای قابل توجهی به همراه داشته است. بدون این تغییر، 1,013,069 ETH سوزانده می‌شد و در همین مدت 5,156,788 ETH صادر می‌شد که منجر به افزایش عرضه‌ی اتریوم به مقدار 4,143,719 می‌شد. مکانیسم PoS از فعالان بازار می‌خواهد که حداقل تعداد ETH را برای تأیید تراکنش‌ها در ازای دریافت پاداش نگه‌دارند. این با طرح قبلی PoW متفاوت است، جایی که ماینرها مشکلات تراکنش را برای دریافت پاداش حل می‌کردند.

 

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 3 =