تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

فچ ای‌آی رکورد قبلی خود را شکست؛ آینده FET چه خواهد شد؟

قیمت توکن فچ ای‌آی (FET) به سقف تاریخی جدیدی در محدوده ۲ دلار رسیده‌ و تمام سرمایه‌گذاران و هولدرهای خود را به سود رسانده‌ است. با این حال، داده‌های موجود نشان می‌دهد که فشار نهنگ‌ها رالی این ارز دیجیتال را تهدید می‌کند.

خلاصه تحلیل

  • با رشد قیمت FET تمام هولدرهای آن سود کرده‌اند.
  • فشار فروش نهنگ‌های FET اخیراً افزایش‌ یافته‌ و رالی آن را تهدید کرده‌ است.

به گزارش بی‌این کریپتو، قیمت فچ ای‌آی (FET) به سقف تاریخی ۲ دلار رسیده‌ و در ۳ هفته گذشته ۲۰۰ درصد افزایش یافته‌ است. در این رالی حمایت خوبی در ۱.۰۵ دلار و ۱.۷۰ دلار ایجاد کرد و نشان داد به ثبات مورد نیاز خود رسیده‌ است.

نمودار روزانه قیمت FET

رالی فچ ای‌آی از ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن) مستقیما صعودی شد و FET در همین روز توانست از سقف قبلی خود در محدوده ۱ دلار پیشی بگیرد. شاخص GIOM هم نشان می‌دهد که کل هولدرهای FET در سود هستند. آخرین گروه از هولدرهای این ارز دیجیتال که به سود رسید‌ه‌اند، افرادی هستند که ۱۸٬۳۵۰ توکن FET را به طور متوسط در قیمت ۱.۸۲ دلار (به ارزش ۳۶٬۷۰۰ دلار) خریداری کرده بودند.

سود و ضرر هولدرهای FET

این امر نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران FET با وجود رشد آن، همچنان در حال انباشت این ارز دیجیتال هستند و از آن حمایت می‌کنند. کاهش ذخایر FET در صرافی‌های ارز دیجیتال هم این مسئله را تایید می‌کند.

ذخایر FET در صرافی‌ها

داده‌های موجود نشان می‌دهد که با شکسته شدن رکورد قبلی فچ ای‌آی، نهنگ‌های آن (آدرس‌ها که بین ۱۰۰٬۰۰۰ تا ۱ میلیون FET دارند) به فروش توکن‌های خود روی آورده‌اند. از آن زمان، این کیف پول‌ها تقریباً ۸.۴۵ میلیون توکن FET به ارزش ۱۷ میلیون دلار را فروخته‌اند. استراتژی نهنگ‌ها با استراتژی سرمایه‌گذاران خرد تفاوت دارد اما در هر صورت این گروه از سرمایه‌گذاران قدرت بیشتری در اختیار دارند.

قیمت (موج سبز) و ذخایر نهنگ‌های FET (موج زرد)

علاوه بر این شاخص قدرت نسبی (RSI) این ارز دیجیتال هم در ناحیه اشباع خرید قرار دارد. در نتیجه اگر این نهنگ‌ها به فروش توکن‌ها خود ادامه دهند، قیمت FET ممکن است کاهش یابد. در این صورت قیمت فچ ای‌آی ممکن است به ۱.۷۱ دلار برسد.

مطالب تحلیلی منتشرشده در نوبیتکس صرفا جنبهٔ آموزشی و ارائهٔ اطلاعات دارد و به هیچ‌ عنوان توصیه سرمایه‌گذاری و سیگنال خرید و فروش نیست. سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال با ریسک بالایی همراه است و کاربر موظف است قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری، مطالعه و تحلیل شخصی خود در رابطه با دارایی موردنظر را انجام دهد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + سه =