اخبار ارز دیجیتالسایر اخبار

اولین پرداخت برون‌مرزی با استفاده از درهم دیجیتال امارات انجام شد

شیخ منصور اولین پرداخت برون مرزی ۵۰ میلیون درهمی را با استفاده از درهم دیجیتال امارات انجام داد. این تراکنش دیجیتالی مستقیماً از طریق پلتفرم «mBridge» به چین انجام شد.

شیخ منصور ابن زیاد النهیان، معاون رئیس‌جمهور، معاون نخست‌وزیر، رئیس دادگاه ریاست‌جمهوری و رئیس هیئت مدیره بانک مرکزی امارات، روز دوشنبه با آغاز اولین پرداخت برون‌مرزی با استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی امارات، «درهم دیجیتال» به مبلغ ۵۰ میلیون درهم، لحظهٔ مهمی را رقم زد.

شیخ منصور در مرکز نمایشگاه ملی ابوظبی، همزمان با شرکت در جشن «سالگرد طلایی» تأسیس بانک مرکزی و فارغ التحصیلی ۱۰۵۶ اماراتی که اولین دسته از فارغ‌التحصیلان برنامهٔ «اماراتی‌سازی اثرا» بودند، این تراکنش تاریخی را مستقیماً از طریق پلتفرم mBridge به چین انجام داد.

شیخ منصور بر تعهد راهبردی رهبری در راستای تقویت جایگاه امارات متحده عربی به‌منزلهٔ مرکز مالی جهانی تأکید کرد و نقش بانک‌های مرکزی در تقویت ثبات مالی و پولی، بهینه‌سازی کارایی و انعطاف‌پذیری در سیستم مالی و افزایش رشد اقتصادی درجهت پیشبرد تلاش‌های توسعه‌ای را در این کشور مورد تأکید قرار داد.

شیخ منصور همچنین بر تعهد رهبری نسبت به توانمندسازی شهروندان اماراتی و تقویت شایستگی‌های آنها در زمینه‌های کاری مختلف و حوزه‌های دانش تأکید کرد. وی افزود هدف این تعهد آن است که استعدادهای ملی واجد شرایط را در اختیار بخش مالی قرار دهد، با بالاترین استانداردهای بین‌المللی همسو شود و به نوزایی کلی فرهنگی و توسعه‌ای که کشور شاهد آن بود، کمک کند.

شیخ منصور ضمن تبریک به کارکنان بانک مرکزی و مؤسسهٔ مالی امارات و همچنین فارغ التحصیلان موفق اولین دستهٔ برنامهٔ اثرا، برای آنها در خدمت به کشورشان و کمک به پیشرفت مداوم آن آرزوی موفقیت کرد.

معاون رئیس‌جمهور در نمایشگاه‌ها‌ در جریان «غرفهٔ طرح‌های نوآورانه» که به همین مناسبت توسط شرکت‌های تابعه بانک مرکزی برپا شده بود، مطلع شد.

وی شاهد همچنین راه‌اندازی شرکت پرداخت الاتحاد و پروژهٔ سیستم کارت پرداخت محلی بود که اولین تراکنش مالی موفق را بااستفاده از کارت پرداختی که مشخصات متمایزی داشت، انجام می‌داد.

شیخ منصور همچنین در جریان خدمات ارائه‌شده توسط پلتفرم پرداخت آنی Aani که توسط شرکت پرداخت الاتحاد در اکتبر ۲۰۲۳ راه‌اندازی شد، و نیز پروژهٔ فناوری نظارتی «Suptec»، قرار گرفت. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هشت =