اخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

بازار در انتظار تعیین نرخ بهره؛ قیمت بیت کوین نزولی خواهد شد؟

جلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) امشب ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران برگزار می‌شود و جروم پاول (Jerome Powell)، رییس فدرال رزرو، هم قرار است سخنرانی کند. حال به نظر می‌رسد بازار ارزهای دیجیتال منتظر تصمیم جدید FOMC در مورد نرخ بهره آمریکا است.

خلاصهٔ خبر

  • بسیاری از تحلیلگران باور دارند که فدرال رزرو ممکن است نرخ بهره آمریکا را کاهش دهد یا رشد آن را متوقف کند. هر دوی این حالت‌ها برای بازار ارزهای دیجیتال مفید هستند.
  • با این حال، یک تحلیلگر مشهور اعلام کرد که جلسه FOMC ممکن است نوسانات نزولی شدیدی را ایجاد کند و قیمت بیت کوین را ۳۰ درصد کاهش دهد.

شلدون د اسنیپر (Sheldon The Sniper)، تحلیلگر و یوتیوبر بازار ارزهای دیجیتال، در صحبت‌های جدید خود خاطرنشان کرد که جلسه FOMC نوسانات بازار ارزهای دیجیتال را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، او ضعف مهمی را در نمودار بیت کوین مشاهده کرده که می‌تواند به اصلاح بیشتر آن کمک کند.

این تحلیلگر ادعا کرد که ضعف مذکور می‌تواند به اصلاح ۲۰ تا ۳۰ درصدی بیت کوین در روزهای آینده کمک کند. او این تحلیل را بر اساس تایم فریم ۴ ساعته انجام داد و خاطرنشان کرد که اگر کندل بیت کوین در زیر مرز ۴۲٬۰۰۰ دلار بسته شود، اولین سیگنال نزولی آن صادر می‌شود.

علاوه بر این، اسنیپر اظهار داشت که اگر مقدار زیادی از موقعیت‌های بیت کوین لیکویید شود، قیمت آن ممکن است بیش از پیش کاهش یابد. نوسانات ناشی از جلسه FOMC هم می‌تواند در این مسئله موثر باشد.

از طرف دیگر، تحلیلگری به اسم «FlameseN» به معامله‌گران بیت کوین در بازار مارجین هشدار داد و از آن‌ها خواست تا جلسه FOMC با دقت بازار را رصد کنند. او خاطرنشان کرد که بررسی روند بیت کوین و کنترل نوسانات آن برای به حداقل رساندن ضرر خیلی مهم است. علاوه بر این FlameseN تاکید کرد که بیت کوین در حال حاضر حمایت اواسط رنج معاملاتی خود و میانگین متحرک ساده ۲۰۰ ساعته در تایم فریم ۶ ساعته را حفظ کرده است. با این حال او هشدار داد که BTC ممکن است دوباره این محدوده را آزمایش کند.

علاوه بر این مایکل ون د پوپه (Michaël van de Poppe) باور دارد که قیمت بیت‌ کوین در کوتاه‌مدت در محدوده ۳۸٬۰۰۰ تا ۴۸٬۰۰۰ دلار در نوسان خواهد بود. با این حال او هم مثل بقیه تحلیلگران فکر می‌کند BTC با اصلاح جدیدی مواجه می‌شود. این تحلیلگر تاکید کرد:

احتمالاً بیت کوین در کوتاه‌مدت اصلاح می‌کند و پس از آن با یک رشد جزئی تا قبل از هاوینگ به ۴۸٬۰۰۰ دلار می‌رسد.

ارز اتریوم هم در روزهای گذشته نتوانست از مقاومت مهم ۲٬۴۰۰ دلار عبور کند. طبق گفته‌های تحلیلگر ناشناسی به اسم جاش (Josh)، تا زمانی که قیمت اتریوم در زیر این مقاومت باشد؛ احساسات نزولی بازار آن ادامه می‌یابد. این تحلیلگر باور دارد که نرخ بهره در جلسه بعدی FOMC تغییر نخواهد کرد. شایان ذکر است که قیمت اتریوم در حال حاضر بدون هیچ نوسان خاصی در محدوده ۲٬۳۰۰ دلار قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =