اخبار ارز دیجیتالسایر اخبار

بازپرداخت بدهی FTX به زودی آغاز می‌شود

با وجود اینکه صرافی FTX از راه‌اندازی مجدد شعبه بین‌المللی خود منصرف شده است، قصد دارد بازپرداخت بدهی تمام مشتریان خود را به زودی آغاز کند.

خلاصهٔ خبر

  • صرافی FTX تصمیم گرفته است بازپرداخت بدهی تمام مشتریانش را بر اساس قیمت ارزهای دیجیتال در نوامبر ۲۰۲۲ (آبان ۱۴۰۱) شروع کند.
  • این پلتفرم به دلیل نبود امکانات مالی و فنی مورد نیاز از راه‌اندازی مجدد خود منصرف شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، صرافی FTX به دادگاه اطلاع داده است که طلبکاران و مشتریان سابق این پلتفرم می‌توانند اسناد مربوط به دارایی‌های خود را ارسال کنند و در صورت تایید آن‌ها، تمام بدهی خود را دریافت کنند. FTX در دو سال گذشته در تلاش بود به یک توافق نهایی با طلبکاران خود برسد و اندرو دیتریک (Andrew Dietderich)، وکیل آن، بالاخره در دادگاه روز چهارشنبه اظهار داشت که مشاوران این پلتفرم بررسی ادعای میلیون‌ها کاربر را آغاز کرده‌ است.

بر اساس گزارش رویترز، صرافی FTX بیش از ۷ میلیارد دلار دارایی را برای بازپرداخت مشتریان خود بازیابی کرده و با سازمان‌های دولتی به توافق رسیده تا بازپرداخت ۹ میلیارد دلاریِ آن‌ها را بعد از بازپرداخت کامل مشتریان خود انجام دهد. با این حال، به نظر می‌رسد FTX هیچ برنامه‌ای برای راه‌اندازی مجدد پلتفرم خود ندارد و می‌خواهد تمام دارایی‌هایش را نقد کند.

صرافی FTX در نوامبر ۲۰۲۲ (آبان ۱۴۰۱) اعلام ورشکستگی کرد و تاکنون در تلاش بوده با مشتریانش به توافق برسد. با این حال در این مدت بحث‌های زیادی بین آن‌ها به وجود آمده است. هرچند که این پلتفرم برنامه‌ریزی برای فروش دارایی‌های دیجیتال و انجام بازپرداخت مشتریان خود را شروع کرده، کاربران آن از دادگاه خواسته‌اند تا شرایط بازپرداخت را تغییر دهند.

طبق قوانین موجود FTX باید بازپرداخت خود را بر اساس قیمت دارایی‌های دیجیتال در نوامبر ۲۰۲۲ (آبان ۱۴۰۱) انجام دهد. با وجود این کاربران آن باور دارند که این قانون ناعادلانه است؛ چون با وجود رشد قابل‌توجه بازار ارزهای دیجیتال در یک سال گذشته، آن‌ها به دارایی‌های خود را دسترسی نداشتند. در هر صورت دادگاه آمریکا اعلام کرده که طبق قوانین این کشور، FTX باید بازپرداخت دارایی‌های مشتریانش را بر اساس قیمت‌های سال ۲۰۲۲ انجام دهد. این امر می‌تواند ناامیدی بزرگی در بین مشتریان پلتفرم مذکور ایجاد کند.

فروپاشی FTX تاثیر بدی روی بازار ارزهای دیجیتال و حتی بقیه بازارهای مالی گذاشت. پس از سقوط این صرافی، بازار سهام تا هفته‌ها نزولی بود و اعتماد بسیاری از سرمایه‌گذاران به بازار ارزهای دیجیتال از بین رفت. تصمیم جدید دادگاه آمریکا هم می‌تواند خبر غم‌انگیزی برای بسیاری از فعالان بازارهای مالی باشد. با این حال، این تصمیمِ مهم به فرآیند طاقت‌فرسای بازپرداخت‌های FTX در دو سال گذشته پایان می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + نوزده =