اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

تحلیل‌گران بانک جی‌پی‌مورگان: فشار فروش GBTC به پایان خود نزدیک شده است

تحلیل‌گران بانک جی‌پی مورگان (JPMorgan) باور دارند که بخش عمده‌ برداشت سود صندوق GBTC شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) انجام شده است.

خلاصهٔ خبر

  • تحلیلگران بانک جی‌پی مورگان اعلام کردند که فشار فروش صندوق GBTC به پایان خود نزدیک شده است.
  • این در حالی است که خالص جریان خروج سرمایه ETFهای اسپات بیت کوین آمریکایی در نهمین روز معاملات خود به رکورد بالایی رسید.

تحلیل‌گران بانک جی‌پی مورگان به رهبری نیکولاوس پانیگیرتزوگلو (Nikolaos Panigirtzoglou) در گزارش جدید خود اعلام کردند:

برداشت سود GBTC تا حد زیادی تمام شده است. این بدان معنا است که بیشتر تاثیر و فشار نزولی آن بر بیت کوین انجام شده است.

سهام صندوق گری‌اسکیل از اوایل سال ۲۰۲۱ با دیسکانت (Discount) یا تخفیف زیادی در مقایسه با ارزش خالص دارایی‌های آن معامله می‌شد. تحلیلگران باور دارند که جریان خروجی ۴.۳ میلیارد دلاری GBTC از ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) به خاطر برداشت سود سهامداران به وجود آمده و باعث شده است قیمت بیت کوین ۲۰ درصد سقوط کند و برای مدتی به زیر ۴۰٬۰۰۰ دلار برسد.

کاهش قیمت بیت کوین بعد از تایید ETFهای اسپات

یادداشت جی‌پی مورگان پس از آن منتشر شد که خالص جریان خروجی ده ETF اسپات بیت‌ کوین در ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) به ۱۵۸ میلیون دلار رسید. طبق گزارش‌های صرافی بیت‌مکس (BitMEX)، این مقدار جریان خروجی بزرگ‌ترین خروج ETFهای اسپات از زمان راه‌اندازی آن‌ها محسوب می‌شود. 

جریان خروجی صندوق GBTC در ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) و ۲۵ ژانویه (۵ بهمن) هم به ترتیب به ۴۲۹ میلیون دلار و ۳۹۴ میلیون دلار رسید. جریان خروجی این صندوق در ۲۵ ژانویه (۵ بهمن) دومین جریان خروجی کم آن در کل تاریخ محسوب می‌شود.

داده‌های «CC15Capital» هم نشان می‌دهد که دارایی‌های ETFهای اسپات بیت کوین در ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) به اندازه ۴٬۶۱۰ بیت کوین (به ارزش ۱۸۴ میلیون دلار) کاهش یافته است.

تحلیلگران جی‌پی مورگان در گزارش خود تاکید کردند که ETFهای اسپات بلک راک (BlackRock) و فیدلیتی (Fidelity) به رقبای نوظهور GBTC تبدیل شده‌اند، زیرا دارایی‌های تحت مدیریت آن‌ها به ترتیب به بیش از ۲ میلیارد دلار و ۱.۸ میلیارد دلار رسیده است.

جریان ورود سرمایه ETF اسپات بلک راک در ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) به ۶۶.۲ میلیون دلار رسید که کم‌ترین جریان ورودی آن از ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) محسوب می‌شود. با این حال بلک راک در تاریخ مذکور ۱٬۶۶۳ بیت کوین خرید و ذخایر آن به ۴۵٬۷۰۰ بیت کوین رسید. ETF اسپات فیدلیتی هم در ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) ۳٬۱۷۰ بیت کوین خریداری کرد و ذخایر آن به ۴۱٬۳۱۹ BTC رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 6 =