اخبار ارز دیجیتالسایر اخبار

تلاش جنسیس برای فروش ۱.۶ میلیارد دلار از سهام خود در صندوق‌های گری‌اسکیل

شرکت ورشکسته‌ جنسیس گلوبال کپیتال (Genesis Global Capital) از دادگاه درخواست کرده است تا با فروش دارایی‌های آن در صندوق‌های شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) موافقت کند.

خلاصهٔ خبر

  • ارزش دارایی‌های جنسیس در صندوق‌های گری‌اسکیل به ۱.۶ میلیارد دلار می‌رسد.
  •  این صندوق‌ها برای بیت کوین، اتریوم و اتریوم کلاسیک هستند اما ۸۵ درصد از سهام جنسیس، از ETF بیت کوین شرکت گری‌اسکیل است.

شرکت ورکشسته‌شده جنسیس گلوبال کپیتال درخواست جدیدی را به دادگاه ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک ارائه کرده است تا مجوز فروش حدود ۱.۶ میلیارد دلار دارایی امانی را دریافت کند.

طبق این پرونده، دارایی‌های جنسیس از سهام صندوق Grayscale Bitcoin Trust (یا GBTC) به ارزش ۱.۴ میلیارد دلار، سهام صندوق «Grayscale Ethereum Trust» به ارزش ۱۶۵ میلیون دلار و سهام صندوق «Grayscale Ethereum Classic Trust» به ارزش ۳۸ میلیون دلار تشکیل می‌شود.

این شرکت درخواست جداگانه‌ای را برای کاهش مهلت دادگاه ارائه کرده است تا در ۸ فوریه (۱۹ بهمن) به درخواست فروش آن رسیدگی شود. سهام GBTC وثیقه اولیه جنسیس در برنامه جمنای ارن (Gemini Earn) بود که اکنون تعطیل شده است. علاوه بر این جنسیس گلوبال کپیتال بخشی از آن را از شرکت  ورشکسته «Three Arrows Capital» به دست آورده است. این شرکت همچنین به دنبال کسب مالکیت قانونی ۳۱,۱۸۰,۸۰۴ سهام دیگر (به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار) است که به جمنای تعهد داده بود اما هرگز آن‌ها را منتقل نکرده بود. دادگاه آمریکا در حال حاضر در حال بررسی مالکیت سهام مذکور مذکور است.

پلتفرم جمنای در وب‌سایت خود اعلام کرد که بعد از تبدیل صندوق GBTC به ETF اسپات بیت کوین در ۱۰ ژانویه (۲۰ دی)، اهمیت این پرونده افزایش یافت. جنسیس در هفته گذشته موافقت کرد که از وجوه باقی‌مانده خود ۲۱ میلیون دلار جریمه را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) پرداخت کند. شایان ذکر است که SEC از این شرکت برای راه‌اندازی برنامه جمنای ارن شکایت کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =