اخبار ارز دیجیتال

برنامه‌ریزی شبکه‌ Helium برای مهاجرت به سولانا در ماه مارس

مهاجرت هلیوم به سولانا طی یک انتقال 24 ساعته در تاریخ 27 مارس انجام خواهد گرفت. در این بازه بلاک‌چین هلیوم متوقف می‌شود البته در این بازه فعالیت‌های اثبات پوشش و انتقال داده همچنان صورت خواهند گرفت.

شبکه‌ی هلیوم تاریخ 27 مارس را برای مهاجرت به بلاک‌چین سولانا و استقرار اوراکل‌ها اعلام کرده است. هلیوم با این کار قصد دارد مقیاس‌پذیری و ضریب اطمینان خود را افزایش دهد.

بنا بر یک پست وبلاگ که 17 فوریه به اشتراک گذاشته شده است، این انتقال در تاریخ 27 مارس و طی زمانی 24 ساعته انجام خواهد شد و در این مدت بلاک‌چین فعلی هلیوم متوقف خواهد شد. با این وجود مشکلی برای فعالیت‌های اثبات پوشش و انتقال داده پیش نخواهد آمد.

در این میان کارگروهی متشکل از داوطلبان جامعه‌ی بلاک‌چین برای نظارت بر روند این مهاجرت تشکیل شده است.

تیم هلیوم در توییتی اعلام کرد:

“این ارتقا همه‌ی کیف پول‌ها، هات‌اسپات‌ها و شبکه‌ی هلیوم را در بر خواهد گرفت و طی یک دوره‌ی 24 ساعته که تقریباً از ساعت 15:00 به وقت UTC/ 10:00 به وقت شرقی شروع می‌شود، صورت می‌گیرد.”

“توجه!

شبکه‌ی هلیوم به طور رسمی در 27 مارس به @solana مهاجرت می‌کند! ‌آماده‌ هستید؟

برای تجربه‌ی یک انتقال بی‌دردسر از مهاجرت به کیف پول هلیوم اطمینان حاصل کنید. Hotspotها را فعال و آنلاین نگه دارید تا توکن‌های IOT را دریافت کنید.”

-Helium (@helium)

17 فوریه 2023

پس از توقف بلاک‌چین، اعتبارسنجی‌ها تولید بلاک‌ها را متوقف می‌کنند و تراکنش‌ها همگام‌سازی نمی‌شوند.

با اعلام تیم هلیوم، پس از انتقال همه‌ی حساب‌ها و توکن‌ها به بلاک‌چین سولانا، یک اسنپ‌شات نهایی از بلاک‌چین گرفته خواهد شد و هات‌اسپات‌ها به عنوان توکن‌های غیرمثلی(NFT) ساخته می‌شوند.

“توجه داشته باشید هر پاداشی که توسط فعالیت اثبات پوشش در 24 ساعت گذشته ایجاد شده است، پس از دوره‌ی انتقال در کیف پول هلیوم شما قابل دریافت خواهد بود.”

کاربرانی که توکن‌های HNT و MOBILE را دارند نیازی به انجام هیچ کاری در جهت این ارتقا ندارند. البته همین موضوع در مورد اکثر صاحبان هات‌اسپات‌ها نیز صادق است.

در تاریخ 22 سپتامبر عبور از HIP-70 و مهاجرت به سولانا با بیش از 80% رای مثبت مورد پذیرش قرار گرفت. توسعه‌دهندگان در آن زمان مزایای مهاجرت را امکاناتی نظیر تعداد بیشتر توکن‌های بومی موجود در استخرهای پاداش subDAO، استخراج بهبودیافته و همچنین انتقال داده‌های قابل اعتمادتر و پشتیبانی از اکوسیستم بر شمردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 13 =