شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

آیا احتمال کاهش قیمت بیت کوین تا محدوده ۴۵٬۵۰۰ دلار وجود دارد؟ + تحلیل تکنیکال BTC

نوسانات نزولی قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته، معامله‌گران زیادی را نگران کرده است. بعضی از تحلیلگران اعلام کرده‌اند که BTC همچنان در روند صعودی خود قرار دارد اما بعضی از آن‌ها خاطرنشان کردند که اگر اصلاح این ارز دیجیتال مثل چرخه‌های قبلی باشد، قیمت آن ممکن است با افتی ۳۸ درصدی به محدوده ۴۵٬۵۰۰ دلار برسد.

احتمال کاهش قیمت BTC تا محدوده ۴۵٬۵۰۰

به گزارش کوین‌ تلگراف، با وجود افزایش نوسانات BTC در محدوده ۶۹,۰۰۰ دلار، روند صعودی فعلی این ارز دیجیتال تغییری نکرده است. یک معامله‌گر ناشناس به اسم «Bags» در پلتفرم X (توییتر سابق) و در واکنش به اصلاح BTC اعلام کرد:

قیمت بیت کوین در سه چرخه قبلی خود قبل از هاوینگ ۳۸ درصد کاهش یافت. اگر اصلاح ۳۸ درصدی این ارز دیجیتال دوباره تکرار شود، قمیت آن به ۴۵٬۵۰۰ دلار می‌رسد. این یک پیش‌بینی نیست. فقط بازگو کردن اتفاقی است که در گذشته رخ داده و ممکن است دوباره تکرار شود.

توییت Bags

یکی از فعالان بازار ارزهای دیجیتال در واکنش به این پیش‌بینی تاکید کرد که چرخه فعلی بیت کوین با چرخه‌های قبلی آن فرق دارد چون ETFهای اسپات به وجود آمده‌اند. Bags نیز در واکشن به صحبت‌های او خاطرنشان کرد:

در چرخه‌های قبلی هم از این پیش‌بینی‌ها گفته می‌شود. قبلاً هم می‌گفتیم که چون مایکل سیلور بیت کوین خریده، حجم در گردش پول جهان رشد کرده یا سرمایه‌گذاران نهادی وارد بازار شده‌اند؛ قیمت BTC چندان کاهش نمی‌یابد. فقط زمان همه چیز را مشخص می‌کند!

با این حال بیت کوین در چرخه فعلی خود ثابت کرده است که می‌تواند برخلاف پیش‌بینی بسیاری از معامله‌گران حرکت کند. به همین خاطر بعضی از تحلیلگران خاطرنشان کردند که BTC در در مسیر خود تا محدوده ۴۵٬۵۰۰ دلار حمایت‌های قوی دارد.

در این مورد برای مثال می‌تواند به حمایت‌های ۶۸٬۵۰۰ دلار و ۶۷٬۰۰۰ دلار و حتی ۵۵٬۰۰۰ دلار و ۵۰٬۰۰۰ دلار اشاره کرد. اگر BTC از این حمایت‌ها به درستی استفاده کند، می‌تواند دوباره به سمت مقاومت‌های ۷۰٬۵۰۰ دلار، ۷۲٬۰۰۰ دلار و ۷۳٬۰۰۰ دلار حرکت کند.

بیت کوین وارد محدوده پرریسکی شده‌ است

تحلیلگری به اسم رکت کپیتال (Rekt Capital) خاطرنشان کرد که هرچند قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ ۲۰۲۴ به رکورد جدیدی رسیده‌، زمان‌بندی بول ران آن هنوز درست است. او با انتشار نمودار زیر اعلام کرد:

از لحاظ تحلیل تکنیکال بیت کوین در آستانه ورود به فاز «اصلاح پیش از هاوینگ» قرار دارد (دایره آبی رنگ). تاریخ نشان داده است که بیت کوین ۱۴ تا ۲۸ روز قبل از هاوینگ خود وارد این محدوده پرریسک می‌شود.

نمودار هفتگی قیمت BTC

پلتفرم «QCP Capital» هم در جدیدترین گزارش خود خاطرنشان کرد که اگر قیمت بیت کوین و قیمت اتریوم به ترتیب به زیر ۶۵٬۰۰۰ دلار و ۳٬۰۰۰ دلار برسد، احساسات سرمایه‌گذاران به شدت نزولی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =