تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

آینده بیت کوین چه خواهد شد؟ بررسی نظر ۲ تحلیلگر مطرح

نوسانات بیت کوین همچنان ادامه دارد و این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته با رشدی ۳.۵ درصدی به مرز ۶۷٬۰۰۰ دلار رسیده‌ است. تحلیلگران هم در تلاش هستند با بررسی نمودار BTC در تایم فریم‌های مختلف از جمله تایم فریم روزانه و ماهانه مهم‌ترین حمایت‌های این ارز دیجیتال را مشخص کنند.

خلاصه تحلیل

  • یک تحلیلگر باور دارد کندل ماهانه بیت کوین باید صعودی بسته‌ شود تا این ارز دیجیتال بتواند به محدوده ۹۰٬۰۰۰ دلار برسد.
  • علاوه بر این او خاطرنشان‌ کرده است که بسته شدن کندل ماهانه BTC در پایین محدوده ۵۶٬۰۰۰ دلار فاجعه‌بار خواهد بود.

به گزارش دیلی‌هادل، کوین‌ سونسون (Kevin Svenson)، تحلیلگر مطرح بازار ارزهای دیجیتال، به ۷۴٬۱۰۰ دنبال‌کننده خود در یوتیوب گفت که حرکت BTC ممکن است بعد از یک الگوی صعودی تغییر کند. او سپس ادامه داد:

بیت کوین ممکن است در نمودار چهار ساعته خود یک کف بالاتر (در ۶۴٬۸۰۰ دلار) ایجاد کرده و با اتمام الگوی سر و شانه معکوس روندش را در کوتاه‌مدت تغییر دهد.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۴ ساعته قیمت BTC

در تحلیل تکنیکال الگوی سر و شانه معکوس  نشان می‌دهد که قیمت دارایی‌ها ممکن است رشد کند. نموداری که سونسون منتشر کرده، نشان می‌دهد که اگر بیت کوین با موفقیت خط مقاومت صعودی خود را به عنوان حمایت آزمایش کند؛ در ادامه می‌تواند به بالای محدوده ۷۶٬۰۰۰ دلار برسد. او علاوه بر این خاطرنشان کرده که واگرایی شاخص مکدی (MACD) سیگنال صعودی جدیدی را صادر کرده است. این تحلیلگر سپس ادامه داد:

همین که کندل روزانه بیت کوین بالای این خط مقاومت بسته شود، صعودی است. شاخص مکدی هم دوباره سیگنال صعودی جدیدی را صادر کرده است.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت BTC

سونسون قبلاً گفته‌ بود که بیت کوین در میانه روند صعودی قوی قرار دارد و ممکن است تا محدوده ۹۰٬۰۰۰ دلار رشد کند. او علاوه بر این خاطرنشان کرد که وقتی BTC به این محدوده برسد، دوباره بی‌ثبات می‌شود.

به گزارش دیلی‌هادل، تحلیلگری دیگری به اسم دون‌آلت (DonAlt) هم تلاش کرده نمودار ماهانه بیت کوین را بررسی کند. نمودار منتشرشده توسط او نشان می‌دهد که BTC در چند ماه گذشته از کف ۲۰٬۰۰۰ دلار به بالای مقاومت ۷۰٬۰۰۰ دلار رسیده‌ است. این تحلیلگر خاطرنشان کرد:

کندل ماهانه بیت کوین باید سبز و صعودی بسته شود؛ در غیر این صورت یک سیگنال فروش قوی صادر می‌کند. بسته شدن کندل ماهانه بیت کوین در پایین محدوده ۵۶٬۰۰۰ دلار فاجعه‌بار خواهد بود. یک هفته تا انتهای ماه باقی مانده است. موفق باشید!

نمودار ماهانه قیمت بیت کوین
نمودار ماهانه قیمت بیت کوین

دون‌آلت علاوه بر این خاطرنشان کرد که BTC باید حمایت فوری خود در محدوده ۶۵٬۰۰۰ دلار را حفظ کند تا بتواند به اصلاح فعلی‌اش پایان دهند. در غیر این صورت، به نظر او قیمت بیت کوین ممکن است به زیر محدوده ۶۰٬۰۰۰ دلار سقوط کند. این تحلیلگر تاکید کرده است:

خریداران بیت کوین تلاش خودشان را کرده‌اند اما هنوز موفق نشده‌اند به طور قابل‌توجهی پیشرفت کنند. به نظر من اگر کندل روزانه بیت کوین در پایین محدوده ۶۵٬۰۰۰ دلار بسته شود، در ادامه ممکن است تا زیر محدوده ۶۰٬۰۰۰ دلار سقوط کند.

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین
نمودار یک روزه قیمت BTC

نمودار بالا نشان می‌دهد که به نظر دون‌آلت، بیت کوین در تایم فریم روزانه در حال ایجاد یک الگوی سر و شانه است و ممکن است یک روند نزولی جدید را آغاز کند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهارده =