اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

همکاری سیرکل و چین‌ لینک برای بهبود قابلیت‌های میان‌زنجیره‌ای

چین‌ لینک (Chainlink) و سیرکل (Circle) برای تسهیل نقل و انتقالات میان‌زنجیره‌ای ایمن برای استیبل کوین USDC دست به همکاری زده‌اند. هدف این همکاری گسترش امکانات در DeFi است.

 خلاصهٔ خبر

  • چین‌ لینک با ادغام CCIP خود با CCTP سیرکل، موارد استفاده‌ی جدید USDC را در پرداخت‌ها و DeFi فراهم می‌کند.
  • CCIP بالاترین امنیت را برای نقل و انتقالات میان‌زنجیره‌ای USDC تضمین می‌کند و از شبکه‌های بلاک چینی مهم مانند اتریوم و بایننس اسمارت چین پشتیبانی می‌کند.

 

چین‌ لینک، یک شبکه‌ی اوراکل غیرمتمرکز که کاربرد آن وارد کردن داده‌های بیرون از بلاک چین به شبکه‌های بلک چینی است، پروتکل قابلیت همکاری میان‌زنجیره‌ای (CCIP) خود را با پروتکل انتقال میان‌زنجیره‌ای (CCTP) سیرکل ترکیب کرده و یک هم‌افزایی قوی ایجاد کرده است. این همکاری انتقال ایمن و قابل اعتماد USDC را در شبکه‌های مختلف بلاک‌ چین تسهیل می‌کند و فرصت‌های جدیدی را در پرداخت‌ها و DeFi فراهم می‌کند.

ادغام CCTP چین‌ لینک، فرصت‌هایی را برای نقل و انتقالات میان‌زنجیره‌ای، پرداخت‌ها و تعاملات DeFi ایجاد می‌کند. CCIP چین‌ لینک با برخورداری از زیرساخت امنیتی سطح ۵، یک راه حل حیاتی برای انتقال ایمن توکن‌ها در بلاک‌ چین‌های مختلف است. این پروتکل از شبکه‌های اصلی مانند اتریوم، BNB، آوالانچ و شبکه‌های لایه 2 مانند پالیگان، آربیتروم، بیس و OP پشتیبانی می‌کند.

بازیگران کلیدی مانند سویفت (Swift)، وی‌مید (Wemade) و در آزمایش‌های ارز دیجیتال بانک مرکزی هنگ‌کنگ به طور گسترده از فناوری CCIP استفاده می‌کنند. از طرف دیگر، پلتفرم امن CCTP سیرکل، انتقال USDC را بین بلاک‌ چین‌ها و با امنیت بالا امکان‌پذیر می‌کند. CCTP در شبکه‌های اتریوم، آربیتروم، آوالانچ، نوبل، OP و بیس استفاده می‌شود.

 

سرژی نظروف، هم‌بنیان‌گذار چین‌ لینک، بر اهمیت امنیت قوی و مدیریت ریسک پیشرفته‌ی CCIP برای توسعه‌دهندگانی که USDC را مدیریت می‌کنند، تاکید کرد. او در افزود:

این ادغام با ارائه‌ی یک روش ایمن و سازگار برای انتقال USDC در زنجیره‌های مختلف، نیازهای کاربران مختلف را برآورده می‌کند.

در حال حاضر قیمت LINK، توکن بومی چین‌لینک، ۱۶ دلار است که نشان‌دهنده‌ی رشد ۵ درصدی در روز گذشته است. علیرغم تغییرات بازار، مشارکت بین چین‌ لینک و سیرکل یک حرکت بزرگ برای تقویت قابلیت‌های میان‌زنجیره‌ای USDC و گسترش افق‌های مالی غیرمتمرکز است.

 

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =