اخبار ارز دیجیتال

ارزش بازار رمزارزهای هوش مصنوعی به 4 میلیارد دلار رسید

ارزش بازار رمزارزهای هوش مصنوعی پس از ورود 1.6 میلیارد دلار در یک ماه، به 4 میلیارد دلار رسید.

ارزش رمزارزهای هوش مصنوعی (AI) در میانه‌ی توسعه‌ی فزاینده‌ی این بخش که با موفقیت اولیه پلتفرم مبتنی بر متن ChatGPT آغاز شد، همچنان در حال افزایش است. به دنبال هیاهوهای پیرامون AI، رمزارزهای این بخش موفق به ثبت جریان سرمایه‌ی بسیاری شده‌اند.

بر اساس داده‌های Crypto Slate، از تاریخ 1 مارس، ارزش بازار دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر AI از 4 میلیارد دلار فراتر رفته و به 4.18 میلیارد دلار رسیده است.

فینبولد با استفاده از ابزار آرشیو وب، مشخص کرده است که ارزش بازار، ورودی حدود 1.62 میلیارد دلار از 2.56 میلیارد دلار ثبت شده در 27 ژانویه را نشان می‌دهد. این میزان نشان‌دهنده‌ی رشد حدود 63 درصدی است. در همین حین، جریان ورودی سرمایه افزایش تسلط بخش هوش مصنوعی در بازار کریپتو از 0.24% به 0.39% را نیز به خود دید.

تجزیه و تحلیل‌های بیشتر نشان می‌دهد که توکن The Graph با سهم بازار 1.38 میلیارد دلار، در حالی که بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داده با قیمت $0.15642 معامله می‌شود.

از دیگر ارزهای دیجیتال رده‌بالای هوش مصنوعی می‌توان به AGIX توکن بومی SingularityNET (611.59 میلیون دلار) و FET توکن Fetch.ai (371.89 میلیون دلار) اشاره کرد.

محرک‌های رشد ارزهای دیجیتال AI

با وجود ثبت رشد قابل توجه رمزارزهای هوش مصنوعی، باید توجه داشت که هنوز تردیدهای بسیاری در مورد پتانسیل کلی آن‌ها نزد تحلیل‌گران باقیست. اکنون، موفقیت پایدار با تحولات آینده در دنیای هوش مصنوعی گره خورده است.

در مجموع، فرصت رشد پیرامون هوش مصنوعی ترکیبی از علاقه، پتانسیل و بزرگنمایی سرمایه‌گذار است. در این میان، هوش مصنوعی شاهد ظهور مواردی از استفاده‌ی بدیع و متقاعدکننده مانند ChatGPT بوده است.

در همین حال، مسیر قیمت توکن را احساسات کلی بازار تعیین خواهد کرد. باید به این نکته توجه داشت که رشد بازار کریپتو در سال 2023 کاهش یافته است زیرا این بخش با نگرانی‌های جدید اقتصاد کلان دست و پنجه نرم می‌کند.

توکن‌های هوش مصنوعی با وجود چنین دستاوردهای عظیمی هنوز هم ارزش توجه دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + چهارده =