اخبار ارز دیجیتال

76 میلیارد توکن شیبا در سال 2023 سوزانده شد

در سال 2023 شیبا اینو 76 میلیارد توکن خود را سوزاند و از رده خارج کرد. این مسئله و همچنین موفقیت Shibarium  بر قیمت شیبا تأثیر بسیاری گذاشت.

خلاصه‌ی خبر

  • در سال 2023، شیبا اینو بیش از 76 میلیارد توکن را سوزاند. این میزان نسبت به سال قبل کاهش یافته است.
  • بیشترین نرخ سوختن شیبا اینو در ماه دسامبر رخ داده است.
  • شیباریوم، یک راه حل بلاک‌چین لایه ۲، تراکنش‌ها و بلاک‌های بالایی را تجربه می‌کند و بر ارزش SHIB تأثیر می‌گذارد.

توکن‌سوزی شیبا اینو در سال 2023

شیبا اینو شاهد سوختن بیش از 76 میلیارد توکن در سال 2023 بود. این عدد 8.33% به نسبت سال پیش کاهش داشته است. ماه دسامبر شاخص‌ترین ماه توکن‌سوزی شیبااینو بود. تقریبا نیمی از کل توکن‌سوزی شیبا اینو در 2023، در دسامبر اتفاق افتاده است.

باید توجه داشت که این توکن‌سوزی تنها بخش کوچکی از عرضه‌ در گردش 590 تریلیونی شیبا اینو را شامل می‌شود. هدف مکانیسم توکن‌سوزی، کاهش عرضه و در نتیجه افزایش کمیابی و در ادامه افزایش ارزش SHIB در طول زمان است. افزایش 5 درصدی اخیر قیمت SHIB در 24 ساعت گذشته و افزایش قابل توجه 30 درصدی آن در ماه گذشته(طبق داده‌های CoinGecko)، نشان‌دهنده‌ واکنش مثبت بازار است.

تاثیر شیباریوم بر شیبا اینو

شیباریوم، راه حل بلاک‌چین لایه 2 شیبا اینو، نقشی حیاتی در شکل دادن به پویایی قیمت SHIB ایفا می‌کند. شیباریوم که به طور رسمی در تابستان 2023 راه‌اندازی شد، به نقاط عطف کلیدی زیادی دست یافته است. همچنین در طول دوره‌ کریسمس از 200 میلیون تراکنش فراتر رفته و اکنون به 250 میلیون رسیده است. کل بلاک‌های تولید شده نزدیک به 2.5 میلیون است. شیباریوم با پردازش تراکنش‌های خارج از بلاک‌چین اصلی، کارایی و مقیاس‌پذیری را افزایش می‌دهد و به کاربران کاهش هزینه‌ها و زمان پردازش سریع‌تر را ارائه می‌دهد. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که موفقیت شیباریوم می‌تواند به طور قابل‌توجهی به افزایش ارزش SHIB کمک کند و آن را به عنصری حیاتی برای تماشای چشم‌انداز ارزهای دیجیتال تبدیل کند.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =