بر اساس توییت Whale Alert، یک کیف پول قدیمی دوج‌کوین که برای 9 سال هیچ فعالیتی نداشته به ناگهان بیدار شده است.

این خبر کمی پس از گزارشی مبنی بر اینکه مالک توییتر، ایلان ماسک می‌خواهد سیستم پرداخت این پلتفرم با ارزهای رمزنگاری شده مثل دوج‌کوین سازگار باشد منتشر شد و باعث ایجاد موجی از خوش‌بینی در جامعه‌ی دوج شده است، زیرا می‌تواند حاکی از پتانسیل یک موقعیت صعودی‌تر باشد.

نهنگ 9 ساله‌ی دوج بیدار می‌شود!

در 5 فوریه Whale Alert اکانت توییتری که تحرکات بازار را رصد می‌کند، از بیدار شدن دوباره‌ی یک نهنگ دوج از خوابی طولانی خبر داد.

دارایی دوج این کیف پول 2.043.137 توکن دوج به ارزش حدودی 186.364 دلار است که هیچ فعالیتی از 9 سال پیش تا دیروز نداشته است!

گمانه‌زنی‌های متفاوتی در مورد دلیل خواب زمستانی طولانی این نهنگ میان کاربران توییتر شکل گرفته است. برخی معتقدند که شخصی کلید خصوصی و کیف پول فیزیکی را پیدا و به این گنج دسترسی یافته است.

برخی دیگر اما اعتقاد دارند که صاحب این کیف پول فقط با صبوری قابل توجهی هولد کرده است.

در هر حال، یکی از ناظران به این نکته اشاره کرده که مالک مرموز پس از سرمایه گذاری ناچیز 800 دلاری، در طول اوج قیمت دوج، 1.5 میلیون دلار به دست آورد!

در حال حاضر مشخص نیست که نهنگ مورد نظر قصد دارد با دوج‌کوین خود چه‌کار کند. اما آنچه مسلم است این است که این نهنگ در 9 سال گذشته صبوری زیادی به خرج داده است.

در چند ماه اخیر دوج‌کوین در بحبوحه‌ی یک روند نزولی لحظات سختی را تجربه کرده است. طبق داده‌های CoinGecko، ارزش دوج‌کوین در 24 ساعت گذشته 1.5% افزایش یافته است. بزرگترین میم‌کوین از نظر ارزش بازار اکنون با قیمت 0.09238 دلار معامله می‌شود.

ارزش دوج در 12 ماه گذشته 37.5% افت کرده، با این حال این ارز در طول سال گذشته عملکرد بهتری نسبت به بسیاری از ارزهای دیجیتال برجسته داشته است. برای مثال، سولانا در سال گذشته حدود 79.5% از ارزش خود را به دلیل انفجار FTX از دست داد.

دوج در سال گذشته از نظر حفظ ارزش از بیت‌کوین هم بهتر عمل کرده است! این ارز دیجیتال پرچمدار حدود 44.3% افت ارزش داشته است.

آیا می‌توان منتظر اخبار هیجان‌انگیز دیگری از سوی دوج بود؟ باید دید!