اخبار ارز دیجیتالسایر اخبار

بررسی ۸ رویداد مهم که ممکن است روی رالی بازار ارزهای دیجیتال در ماه آینده تاثیر بگذارد

رویدادهای مهمی مثل انتشار داده‌های CPI، محاکمه بنیان‌گذار شبکه ترا، محاکمه بنیان‌گذار صرافی FTX و ارتقای دانکن اتریوم در ماه مارس (اسفند) انجام می‌شود. بررسی این رویدادها اهمیت زیادی برای سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال دارد و می‌تواند روی رالی این بازار تاثیر بگذارد.

خلاصه خبر

  • داده‌های CPI، طرح تامین مالی فدرال رزرو و نشست این بانک روی بخش بانکداری و بازارهای مالی تاثیر می‌گذارد.
  • ارتقای دانکن، محاکمه بنیان‌گذار شبکه ترا و همچنین محاکمه بنیان‌گذار صرافی FTX نیز اهمیت زیادی برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال دارد.

به گزارش بی‌این کریپتو، رشد بازار ارزهای دیجیتال در روزهای گذشته سرمایه‌گذاران زیادی را خوشحال کرده اما فومو (ترس از دست دادن) آن‌ها را هم تقویت کرده است. در نتیجه پیگیری رویدادهای مهم ماه مارس (اسفند) می‌تواند دید بهتری را در اختیار معامله‌گران قرار دهد.

۱. طرح تامین مالی فدرال رزرو برای بانک‌های آمریکایی

طرح تامین مالی مدت‌دار فدرال رزرو آمریکا برای بانک‌ها (BTFP) قرار است در ۱۱ مارس (۲۱ اسفند) متوقف شود. فدرال رزرو با راه‌‌اندازی این طرح تلاش کرد از طریق اعطای وام به موسسات مالی جلوی سقوط آن‌ها را بگیرد. توقف احتمالی این طرح مستقیماً روی بخش بانکداری آمریکا تاثیر می‌گذارد و به طور غیرمستقیم هم روی نقدینگی بازار ارزهای دیجیتال موثر است.

۲. داده‌های CPI آمریکا

شاخص قیمت مصرف‌کننده مصرف‌کننده (CPI) برای ماه فوریه (بهمن) در ۱۲ مارس منتشر می‌شود و تاثیر زیادی روی سیاست‌های فدرال رزرو می‌گذارد. این داده‌ها نشان می‌دهد که سرنوشت نرخ بهره آمریکا به چه صورت خواهد بود.

اجزای شاخص CPI آمریکا برای ماه ژانویه (دی)

بازار ارزهای دیجیتال در اکثر مواقع به داده‌های CPI واکنش نشان می‌دهد؛ چراکه سرنوشت نرخ بهره تاثیر مستقیمی روی بازارهای مالی دارد. اگر این داده‌ها نشان‌دهنده تداوم تورم بالای آمریکا باشند، نااطمینانی اقتصادی این کشور افزایش می‌یابد.

۳. ارتقای دانکن اتریوم

ارتقای دانکن (Dencun) اتریوم در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) در شبکه اصلی آن اجرا می‌شود تا به افزایش مقیاس‌پذیری، کارایی و امنیت شبکه اتریوم و راهکارهای لایه ۲ کمک کند. این ارتقا در نقشه راه اتریوم اهمیت زیادی دارد و کاربرد آن در بخش‌هایی مثل دیفای را تقویت می‌کند.

کارمزد تراکنش‌های شبکه‌های مختلف قبل و بعد از ارتقای دانکن

۴. اولین جلسه طلبکاران FTX

اولین جلسه طلبکاران FTX در ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) انجام می‌شود تا یک کمیته انحلال برای فروش دارایی‌های آن آغاز شود. نتیجه این جلسه اهمیت زیادی در فشار فروش بازار ارزهای دیجیتال دارد.

۵. کنفرانس فناوری انویدیا

کنفرانس فناوری شرکت انویدیا (NVIDIA) در زمینه کارت گرافیک (GPU) در ۱۷ مارس (۲۷ اسفند) برگزار می‌شود. نوآوری‌های مربوط به GPU این شرکت تاثیر زیادی روی بخش ماینینگ و ارزهای دیجیتال مبتنی بر اجماع اثبات کار می‌گذارد. علاوه بر این اخبار مربوط به این شرکت ممکن است دوباره روی ارزهای دیجیتال مبتنی بر پروژه‌های هوش مصنوعی تاثیر بگذارد.

۶. تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره

موضع فدرال رزرو در مورد نرخ بهره تاثیر زیادی روی سیاست‌های اقتصادی آمریکا و احساسات سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال می‌گذارد. جروم پاول (Jerome Powell)، رییس فدرال رزرو، پیش از این اعلام کرده بود:

اگر اقتصاد طبق پیش‌بینی‌ها حرکت کند، احتمالاً از سال ۲۰۲۴ کاهش نرخ شروع می‌شود. با این حال هدف ۲ درصدی ما برای تورم هنوز محصص نشده و چشم‌انداز اقتصادی متغیر است.

شایان ذکر است که نشست فدرال رزرو در ۲۰ مارس (۱ فرودین) انجام می‌شود و به احتمال زیاد روی بازار ارزهای دیجیتال تاثیر می‌گذارد.

۷. محاکمه دو کوان

پرونده حقوقی کمیسیون بورس آمریکا (SEC) علیه دو کوان (Do Kwon) پیچیدگی‌های قانونی زیادی دارد و بر احساسات معامله‌گران تاثیر می‌گذارد. محاکمه بنیان‌گذار شبکه ترا در ۲۵ مارس (۶ فروردین) شروع می‌شود و مجدداً بر ریسک‌ها و نااطمینانی قانونی صنعت ارزهای دیجیتال تاکید می‌کند.

۸. محاکمه سم بکمن فرید

محاکمه سم بنکمن فرید (Sam Bankman Fried) در ۲۸ مارس (۹ فوردین) لحظه مهمی برای بازار ارزهای دیجیتال ست. نتیجه این محاکمه همچنان روی احساسات و اعتماد سرمایه‌گذاران نسبت به صرافی‌های ارز دیجیتال تاثیر می‌گذارد و ممکن است تا حدودی رالی بازار را کند کند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفت =