اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین قبل و بعد از هاوینگ؛ تحلیل‌گران چه نظری دارند؟

با توجه به اینکه هاوینگ بیت کوین حدود ۳ ماه دیگر انجام می‌شود، تحلیلگران  سعی کرده‌اند قیمت BTC در قبل و بعد از این رویداد مهم را پیش‌بینی کنند.

خلاصهٔ خبر

  • به نظر تحلیلگران، قیمت بیت کوین تا قبل از هاوینگ آن دوباره اصلاح می‌کند اما سپس تا محدوده ۴۸٬۰۰۰ تا ۵۰٬۰۰۰ دلار افزایش می‌یابد.
  • با این حال تقریباً تمام تحلیلگران باور دارند که قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ به رشد چشمگیری خواهد رسید.

مایکل ون دپوپه (Michaël van de Poppe)، تحلیلگر مشهور بازار ارزهای دیجیتال، باور دارد که قیمت بیت کوین در ماه‌های قبل از هاوینگ وارد فاز تثبیت می‌شود. شایان ذکر است که هاوینگ بیت کوین احتمالاً در آوریل ۲۰۲۴ (اردیبهشت ۱۴۰۳) انجام می‌شود.

این تحلیلگر تاکید کرده است که بیت کوین در چند ماه آینده تثبیت خواهد شد و تا قبل از هاوینگ ممکن است تا محدوده ۴۸٬۰۰۰ الی ۵۰٬۰۰۰ دلار رشد کند. او پیش از این هم اعلام کرده بود که بیت کوین ممکن است بعد از یک اصلاح جدید رشد کند.

ون دن پوپه با توجه به انباشت شدید بیت کوین در محدوده ۳۶٬۰۰۰ تا ۴۰٬۰۰۰ دلار اعلام کرده است که بیت کوین قبل از رشد خود دوباره کاهش می‌یابد. البته او این پیش‌بینی را زمانی انجام داد که قیمت بیت کوین در محدوده ۴۰٬۹۶۵ دلار قرار داشت.

نمودار قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال حاضر در محدوده ۴۲٬۷۷۵ دلار قرار دارد و در اطراف همین قیمت تثبیت شده است. با این حال ون دپوپه همچنان باور دارد که انباشت BTC ممکن است اصلاح دیگری را ایجاد کند و قیمت آن را به ۳۶٬۰۰۰ تا ۳۸٬۰۰۰ دلار برساند.

کریس برنیسک (Chris Burniske)، یکی از بنیان‌گذاران شرکت سرمایه‌گذاری «Placeholder»، هم با گفته‌های ون دپوپه موافق است و فکر می‌کند که تثبیت بیت کوین ادامه می‌یابد. با این حال عوامل زیادی مثل پویایی‌های بازار ارزهای دیجیتال، شرایط اقتصادی، پذیرش و محصولات مبتنی بر بیت کوین ممکن است روی قیمت آن تاثیر بگذارد.

ون دپوپه علاوه بر این خاطرنشان کرده است که با اصلاح جدید بیت کوین، آلت کوین‌هایی مثل سولانا، کاردانو و اتریوم ممکن است رشد کنند و عملکرد بهتری در مقایسه با BTC داشته باشند. روند مثبت آلت کوین‌هایی مثل دوج کوین در روزهای گذشته پیش‌بینی این تحلیلگر را تا حدودی تایید کرده است.

البته مایکل ون دپوپه مطمئن است که بیت کوین در بلندمدت به قیمت ۳۰۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد. تحلیلگران زیادی نسبت به عملکرد بلندمدت BTC امیدوار هستند و افرادی مثل سامسون مو (Samson Mow) اعلام کرده‌اند که قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ به ۱۷۰٬۰۰۰ تا ۱ میلیون دلار می‌رسد.

راه‌اندازی صندوق‌های قابل‌معامله در بورس اسپات و همچنین هاوینگ ماه آوریل (فروردین ۱۴۰۳)، هیجان زیادی در بازار بیت کوین ایجاد کرده است. هرچند که قیمت بیت کوین ممکن است در کوتاه‌مدت باز هم کاهش یابد، معامله‌گران امیدوارند که به زودی وارد چرخه صعودی جدیدی شود.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =