اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

دومین هاوینگ بیت کوین کش انجام شد

بیت کوین کش (BCH) دومین هاوینگ خود را در ارتفاع بلاک ۸۴۰٬۰۰۰ انجام داد. با این حال، به نظر می‌رسد تحلیلگران نگران آینده این ارز دیجیتال هستند.

خلاصه خبر

  • دومین هاوینگ بیت کوین کش (BCH) در ارتفاع بلاک ۸۴۰٬۰۰۰ انجام شد.
  • به نظر می‌رسد کاهش هش ریتِ BCH می‌تواند روی قیمت آن تاثیر بگذارد.

به گزارش بی‌این کریپتو، هاوینگ‌ جدید بیت کوین کش پاداش ماینرهای آن را از ۶.۲۵ BCH به ۳.۱۲۵ BCH کاهش داد. هرچند که هاوینگ‌ها به رشد قیمت ارزهای دیجیتال کمک می‌کنند، بیت کوین کش پس از اجرای هاوینگ خود با کاهش شدیدی مواجه شد. تحلیل مشهوری به اسم آریامان سریواستاوا (Aaryamann Shrivastava) اعلام کرده است که با سقوط قیمت بیت کوین هش به زیر محدوده ۶۲۵ دلار، اصلاح آن ممکن است تا محدوده ۵۷۲ دلار ادامه داشته باشد.

در همین حال تحلیلر دیگری به نام دیوید شرز (David Shares) به کاهش هش ریت بیت کوین کش پرداخت و گفت:

ماینرها در آستانه هاوینگ، روی بیت کوین متمرکز می‌شوند. این اتفاق، سرعت تولید بلاک در شبکه BCH را کاهش می‌دهد و می‌تواند روی اصلاح قیمت آن تا محدوده ۵۶۵ دلار موثر باشد.

سختی استخراج بیت کوین کش

با این حال قیمت بیت کوین کش در زمان نگارش این مطلب با رشدی حدودا ۵ درصدی در محدوده ۶۳۶ دلار قرار داشت. البته قیمت این ارز دیجیتال هنوز ۸۳.۸ درصد پایین‌تر از رکورد تاریخی آن در محدوده ۳٬۷۸۵ دلار است. شایان ذکر است که هاوینگ بیت کوین هم در ماه آوریل (اواخر فروردین یا اواریل اردیبهشت) انجام می‌شود.

هرچند بعضی از معامله‌گران باور دارند روند فعلی BTC مثل چرخه‌های قبلی آن است؛ تعدادی از تحلیلگران خاطرنشان کرده‌اند که افزایش پذیرش سرمایه‌گذاران نهادی و موفقیت ETFهای اسپات، هاوینگ فعلی بیت کوین را منحصربه‌فرد می‌کند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =