اخبار ارزهای دیجیتالاخبار بیت کوین

هنگ کنگ ETF اسپات بیت کوین و اتریوم را تایید کرد

هنگ کنگ صندوق‌های قابل‌معامله در بورس اسپات (ETF) بیت کوین و اتریوم را تایید کرده و بازار ارزهای دیجیتال بعد از اصلاح روزهای گذشته خود کمی رشد کرده است.

خلاصه خبر

  • با کاهش تنش‌های ژئوپلیتیکی بازار ارزهای دیجیتال توانست رشد کند.
  • علاوه بر این هنگ کنگ ETFهای اسپات بیت‌ کوین و اتریوم را تایید کرده است.

به گزارش کوین‌ دسک، با افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی قیمت بیت کوین در روزهای گذشته به زیر ۶۱٬۰۰۰ دلار رسید اما با کاهش تنش‌ها بازار ارزهای دیجیتال کمی رشد کند. در اوج تنش‌ها، قیمت پکس گولد (PAXG) که پشتوانه آن طلا است، با ۲۰ درصد پریمیوم نسبت به طلای فیزیکی معامله می‌شد. دلیل این امر، هجوم معامله‌گران ارزهای دیجیتال به سمت طلا به عنوان یک دارایی امن در زمان ریسک‌پذیری بازار بود.

شایان ذکر است که پیش از آغاز تنش‌های مذکور، بازار ارزهای دیجیتال دیجیتال تحت فشار فروش سنگینی قرار داشت. این فشار فروش به دلیل فصل مالیات ایالات متحده و همچنین نزدیک شدن به رویداد هاوینگ بیت کوین رخ داده بود. 

علاوه بر این هنگ کنگ ETF بیت کوین و اتریوم را تایید کرد. پلتفرم وو بلاک چین (Wu Blockchain) اعلام کرده است:

شرکت‌های China Asset Management و Bosera Capital و HashKey Capital Limited اعلام کردند که درخواست‌های آن‌ها برای ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم توسط کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ تایید شده و به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا مستقیماً با استفاده از بیت‌ کوین و اتریوم، سهام همان صندوق را خریداری کنند.

توییت وو بلاک چین درباره ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ کنگ
توییت وو بلاک چین درباره ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ کنگ

بسیاری از معامله‌گران امیدوار بودند که ETFهای اسپات BTC و اتریوم در اختیار سرمایه‌گذاران چینی هم قرار بگیرند و سرمایه عظیم آن‌ها را وارد بازار ارزهای دیجیتال کنند. با این پلتفرم وو بلاک چین در روزهای گذشته تاکید کرده بود که سرمایه‌گذاران چینی نمی‌توانند در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنند و این ETFها فقط در اختیار معامله‌گران هنگ کنگی قرار می‌گیرد. البته فهرست شدن این صندوق‌ها در بورس آمریکا ممکن است تا ۲ هفته زمان ببرد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 1 =