اخبار ارزهای دیجیتالاخبار بیت کوین

قیمت چه توکن‌هایی بعد از هاوینگ بیت کوین افزایش می‌یابد؟

هاوینگ بیت کوین تا ۸ روز دیگر انجام می‌شود و تحلیلگران باور دارند که این رویداد فشار خرید و قیمت بعضی از ارزهای دیجیتال را افزایش می‌دهد. 

خلاصه خبر

  • از بین این توکن‌ها برای مثال می‌توان به اردینالز (ORDI)، استکس (STX) و RUNE اشاره کرد.
  • تحلیلگران باور دارند بعد از هاوینگ تقاضای شبکه‌ها و توکن‌های موجود در شبکه بیت‌ کوین افزایش می‌یابد. 

به گزارش کوین دسک، هاوینگ سرعت استخراج BTCهای جدید را کاهش می‌دهد. پاداش فعلی بلاک بیت کوین در حال حاضر ۶.۲۵ BTC است که پس از هاوینگ به ۳.۱۲۵ BTC کاهش خواهد یافت. تاریخ هم نشان داده‌ است که بعد از این رویداد بازار گاوی (Bull Market) بیت کوین شروع می‌شود.

به همین خاطر تحلیلگران باور دارند که در روزهای آینده تقاضای پروژه‌های موجود در اکوسیستم بیت کوین افزایش می‌یابد. شرکت وینترمیوت (Wintermute) اعلام کرده است:

استخر سرمایه‌گذاری دست‌نخورده و بزرگی در داخل اکوسیستم بیت کوین وجود دارد که همچنان غیرفعال و راکد است. علاوه بر این تعداد دارایی‌هایی که معامله‌گران می‌توانند برای استفاده از رویداد هاوینگ در آن‌ها سرمایه‌گذرای کنند، خیلی کم است. اگر سرمایه‌گذاران به اکوسیستم بیت کوین روی بیاورند، توکن‌های مثل اردینالز (ORDI)، استکس (STX) و RUNE می‌توانند به‌طور قابل توجهی رشد کنند و عملکرد بهتری از خود نشان دهند.

داده‌های موجود هم نشان می‌دهند که قیمت توکن‌های موجود در اکوسیستم بیت کوین با قیمت این ارز دیجیتال همبستگی زیادی دارد و حتی در سال گذشته هم با افزایش قیمت BTC افزایش یافته‌ است. بارتوش لیپینسکی (Bartosz Lipinski)، بنیانگذار پلتفرم Cube.Exchange، خاطرنشان کرد:

هزینه بالا و ازدحام قاب‌ توجه شبکه باعث می‌شود که توکن‌های شبکه بیت کوین دیده شوند. بعضی از پروژه‌های جدید شبکه بیت کوین هم می‌توانند معامله‌گران زیادی را به خود جلب کردند. استاندارد BRC-20 که به احتمال زیاد در روز هاوینگ راه‌اندازی می‌شود، پتانسیل بسیار خوبی دارد.

به نظر می‌رسد تقاضای بعضی از پروژه‌های موجود در اکوسیستم بیت کوین در روزهای گذشته افزایش یافته‌ است. در این مورد برای مثال می‌توان به پروتکل اردینالز اشاره کرد که حجم معاملات NFTهای آن در هفته گذشته نسبت به پروتکل‌های مشابه خود در شبکه‌های اتریوم و سولانا بیشتر بود. شایان ذکر است که در این مدت خرید و فروش NFTهای سایر شبکه‌ها ۹۵ درصد کاهش یافته‌ بود.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 7 =