اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

تقاضای ETFهای اسپات بیت کوین از تعداد BTCهای استخراج‌شده در هر روز پیشی گرفت

تقاضای صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین در ۱۲ فوریه (۲۳ بهمن) ۱۰ برابر بیشتر از تعداد بیت کوین‌‌هایی بود که ماینرها استخراج کردند.

خلاصهٔ تحلیل

  • تقاضای ETFهای بیت کوین از تعداد BTCهای ماین‌شده روزانه آن پیشی گرفته است.
  • این امر می‌تواند به رشد قیمت بیت کوین کمک کند.

به گزارش کوین تلگراف، ETFهای اسپات بیت کوین در ۱۲ فوریه (۲۳ بهمن) ۴۹۳.۴ میلیون دلار (۱۰٬۲۸۰ بیت کوین) خریدند. شرکت بلک راک (BlackRock)، فیدلیتی (Fidelity) و آرک اینوست (Ark Invest) به ترتیب ۳۴۷ میلیون دلار، ۱۵۱.۹ میلیون دلار و ۴۰ میلیون دلار از این سرمایه را به خود اختصاص دادند. با این حال ETF شرکت‌های گری‌اسکیل (Grayscale) و اینوسکو (Invesco) به ترتیب ۹۵ و ۲۰.۸ میلیون دلار سرمایه را از دست دادند.

طبق داده‌های پلتفرم «Blockchain.com»، در همان روز ماینرهای بیت کوین توانستند ۱٬۰۵۹ BTC به ارزش ۵۱ میلیون دلار را استخراج کنند که فقط برای ۱۰ درصد از تقاضای ETFهای اسپات بیت کوین کافی بود.

قیمت (مشکی) و عرضه بیت کوین (آبی)

در ۹ فوریه (۲۰ بهمن) هم صندوق‌های مذکور، ۱۲٬۷۰۰ بیت کوین یا ۵۴۱.۵ میلیون دلار سرمایه را به خود جذب کردند. این در حالی بود که ماینرها در آن روز ۹۸۰ بیت کوین به ارزش ۴۵ میلیون دلار را استخراج کردند.

شرکت‌های بلک راک، فیدلیتی و آرک اینوست به ترتیب ۲۵۰.۷ میلیون دلار، ۱۸۸.۴ میلیون دلار و ۱۳۶.۵ میلیون دلار سرمایه را به خود جذب کردند. جریان خروج سرمایه صندوق گری‌اسکیل هم به ۵۱.۸ میلیون دلار رسید که کف هفتگی آن محسوب می‌شود.

آنتونی پنپلیانو (Anthony Pompliano)، یکی از تحلیلگران و فعالان بازار بیت کوین، در ۱۲ فوریه (۲۳ بهمن) در مصاحبه‌ای با برنامه «Squawk Box CNBC» اعلام کرد:

وال استریت عاشق بیت کوین است. خرید بیت کوین ۱۲.۵ برابر بیشتر از عرضه‌ای است که به صورت روزانه استخراج می‌شود. 

او پیش از این هم اعلام کرده بود که حدود ۸۰ درصد از کل عرضه بیت کوین در شش ماه گذشته تغییر نکرده است و تنها حدود ۲۰۰ میلیارد دلار بیت کوین را می‌توان معامله کرد. این تحلیلگر ادامه داد:

 ETFهای بیت کوین ۵ درصد از کل عرضه قابل معامله آن را در ۳۰ روز جذب کردند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =