اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

پیش‌بینی تحلیلگران: رالیِ قبل از هاوینگ هنوز به پایان نرسیده است

در حالی که بیت کوین به حرکت صعودی خود ادامه می‌دهد، تحلیلگر مشهوری به اسم مایکل ون دپوپ (Michaël van de Poppe) پیش‌بینی خوش‌بینانه‌ای را در مورد این قیمت ارز دیجیتال ارائه کرده است.

خلاصهٔ خبر

  • ۲ تحلیلگر مطرح اعلام کردند که رالی بیت کوین ادامه دارد.
  • با این حال احتمال اصلاح قیمت آن به صفر نرسیده است.

به گزارش نیوز بیت کوین، مایکل ون دپوپ  اعلام کرد که بیت کوین با یک جهش نهایی به سمت محدوده ۵۴٬۰۰۰ تا ۵۸٬۰۰۰ دلار حرکت می‌کند و رالی قبل از هاوینگ خود را به پایان می‌رسد. با این حال او تاکید کرد که قبل از این اتفاق، BTC با یک فشار نهایی و یک اصلاح کوتاه‌مدت مواجه می‌شود. این تحلیلگر خاطرنشان کرد:

نمودار بیت کوین خیلی خوب است و شتاب زیادی دارد. من فکر می‌کنم قبل از رسیدن به محدوده ۵۴٬۰۰۰ تا ۵۸٬۰۰۰ دلار با یک اصلاح کوتاه‌مدت مواجه می‌شود و پس از آن رالی قبل از هاوینگ خود را به اتمام می‌رساند.

قیمت فعلی بیت کوین در حال حاضر در محدوده ۵۲٬۲۰۰ دلار قرار دارد و در ۲۴ ساعت گذشته نوسان خاصی نداشته است. روند این ارز دیجیتال در هفته بیت کوین صعودی بوده و مارکت کپ آن را به بالای ۱ تریلیون دلار رسانده است.

با این حال، مایکل ون دپوپ تنها تحلیلگری نیست که به آینده بیت کوین خوش‌بین است. تحلیلگر دیگری به اسم جیمز کریپتوگورو (James CryptoGuru) هم اعلام کرده است:

هدف بعدی بیت کوین در ۶۱٬۰۰۰ دلار قرار دارد.

او برای توضیح پیش‌بینی خود به کندل چکشی و این نکته اشاره کرده که حجم معاملات کندل‌های روزانه بیت کوین افزایش یافته است. کندل چکشی معمولاً در یک روند نزولی ظاهر می‌شود و نشان‌ می‌دهد که احتمال صعودی شدن آن وجود دارد. این کندل بدنه کوچکلی در بالای خود دارد و با سایه بلند خود، شبیه به یک چکش است.

این امر نشان می‌دهد که فروشندگان سعی کرده‌اند قیمت بیت کوین را کاهش دهند، اما خریداران کنترل بازار را از دست ندادند و توانستند دوباره آن را افزایش بدهند. کریپتوگورو هم باور دارد که این چکش نشان می‌دهد بیت کوین برای یک رالی جدید آماده شده است. علاوه بر این کریپتوگورو خاطرنشان کرد که مقاومت نمودار ۴ ساعته بیت کوین در ۵۲٬۰۰۰ نشان‌دهنده فاز تثبیت و ایجاد یک الگوی صعودی است که به عنوان «پرچم صعودی» شناخته می‌شود.

شایان ذکر است که عوامل متعددی مثل هاوینگ بیت کوین در ماه آوریل (فروردین ۱۴۰۳) از رشد آن حمایت می‌کنند. طی هاوینگ، نرخ تولید بیت کوین کاهش می‌یابد و با کاهش عرضه این ارز دیجیتال به رشد قیمت آن کمک می‌کند.

علاوه بر این افزایش تقاضای صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین هم احساسات صعودی معامله‌گران را تقویت کرده است. این صندوق‌ها تنها در هفته گذشته ۲.۴۵ میلیارد دلار سرمایه جدید را به خود جذب کردند در پی تایید ETF نقطه ای، خوش بینی را در میان سرمایه گذاران تقویت کرده است. داده‌های شرکت کوین‌شیرز (Coinshares) نشان می‌دهد تنها هفته گذشته ۲.۴۵ میلیارد دلار وارد صندوق‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال در سراسر جهان شده و اکثر آن وارد ETFهای اسپات آمریکایی شده است.

نمودار ۴ ساعته بیت کوین

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هجده =