اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

تحلیل‌گر مطرح: قیمت بیت کوین ممکن است به ۵۲٬۰۰۰ دلار برسد

یکی از تحلیلگران مشهور بازار ارزهای دیجیتال اعلام کرده است که بیت کوین در آستانه یک رالی صعودی قوی قرار دارد و می‌تواند به سطحی برسد که آخرین بار در دسامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰) به آن رسیده بود.

خلاصهٔ تحلیل

  • یکی از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال باور دارد که قیمت بیت کوین به زودی به ۵۲٬۰۰۰ دلار می‌رسد.
  • با این حال بعضی از تحلیلگران هم اعلام کرده‌اند که بیت کوین بعد از هاوینگ خود رشد خواهد کرد.

به گزارش دیلی هادل، تحلیلگری به اسم بلانتز (Bluntz) به ۲۳۹٬۴۰۰ دنبال‌کننده خود در شبکه اجتماعی X (توییتر سابق) گفته است که بیت کوین در میانه موج سوم خود قرار دارد.

این تحلیل‌گر از نظریه امواج الیوت استفاده کرده است که با پیروی از روانشناسی بازار، قیمت بیت کوین را پیش‌بینی می‌کند. طبق این تئوری، رالی بیت کوین در ۵ موج انجام می‌شود و موج سوم طولانی‌ترین و قوی‌ترین رالی آن محسوب می‌شود.

بلانتز با به اشتراک گذاشتن نمودار زیر، نشان داد که بیت کوین ابتدا به محدوده ۵۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد، سپس اصلاح می‌کند، بعد به ۵۲٬۰۰۰ دلار می‌رسد و در نهایت به موج سوم خود پایان می‌دهد. او تاکید کرده است:

بیت کوین امروز به خوبی رشد کرد و روند آن صعودی شده است. به نظر می‌رسد موج سوم خود را شروع کرده است و به زودی به سقف‌ها و رکوردهای جدیدی می‌رسد.

نمودار قیمت بیت کوین

هرچند که بلانتز در کوتاه‌مدت نسبت به بیت کوین خوشبین است، تحلیلگر دیگری به اسم راجر (Rager) اعلام کرده که رالی BTC قدرت لازم برای عبور از سقف خود در سال ۲۰۲۴ را ندارد. طبق گفته‌های او، بیت کوین بعد از هاوینگ خود در ماه آوریل (فروردین ۱۴۰۳) رالیش را از سر می‌گیرد. شایان ذکر است که بعد از هاوینگ پاداش ماینرهای بیت کوین نصف می‌شود و به ۳.۱۲۵ BTC می‌رسد. این تحلیلگر تاکید کرده است:

من نسبت به بیت کوین و بازار آن صعودی هستم اما فکر نمی‌کنم BTC تا چند ماه بعد از هاوینگ خود به سقف جدیدی برسد. با این حال دوست دارم پیش‌بینی‌ام اشتباه باشد.

شایان ذکر است که قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مطلب در محدوده ۴۷٬۲۰۰ دلار قرار داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 17 =