اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

عبور قیمت بیت کوین از مرز ۴۸٬۰۰۰ دلار همراه با رشد بازار سهام آمریکا؛ رالی BTC تا کجا ادامه دارد؟

قیمت بیت کوین در ساعات گذشته به بالای ۴۸٬۲۰۰ دلار رسید و گاوها (خریداران) توانستند به مقاومت آن نفوذ کنند.

خلاصهٔ خبر

  • با رشد قیمت بیت کوین، شاخص «S&P 500» هم توانست به محدوده ۵٬۰۰۰ برسد.
  • تحلیلگران باور دارند که بیت کوین می‌تواند در ادامه تا بیش از ۴۹٬۰۰۰ دلار برسد.

به گزارش کوین تلگراف، بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۸ درصد رشد کرده و به خوبی توانسته است فشار فروش خود را کنترل کند. قیمت فعلی این ارز دیجیتال برابر با زمانی است که آمریکا صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات BTC را تایید کرده بود. 

جریان خروج سرمایه صندوق GBTC شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) در روزهای قبل تا حدودی کاهش یافته بود و جریان ورود سرمایه بقیه ETFهای اسپات بیت کوین در ۹ روز قبل مثبت بود. تحلیلگر مشهوری به اسم دن کریپتو تریدز (Daan Crypto Trades) در ۸ فوریه (۱۹ بهمن) اعلام کرد:

حرکت صعودی بیت کوین در حالی شروع شده که جریان خروج سرمایه GBTC به ۳٬۷۰۰ بیت کوین (به ارزش ۱۷۰ میلیون دلار) رسیده است. جریان خروج سرمایه این صندوق نسبت به روز قبل کمی کاهش یافته است. خالص جریان ورود سرمایه ETFهای اسپات در روز قبل حدود ۱۴۶ میلیون دلار بود. این صندوق‌ها برای ۹ روز متوالی با خالص جریان ورود سرمایه مواجه شدند.

علاوه بر رشد قیمت بیت کوین، شاخص «S&P 500» هم توانست به محدوده ۵٬۰۰۰ برسد. این اولین باری است که شاخص مذکور به این مقاومت مهم می‌رسد و بعد از نگارش این مطلب ممکن است اصلاح کرده باشد. پلتفرم «The Kobeissi Letter» اعلام کرده است:

شاخص S&P 500 در ۲۷ اکتبر ۲۰۲۳ (۵ آبان) به کف خود رسیده اما در حال حاضر ۹۰۰ واحد رشد کرده است. در نتیجه شاخص مذکور تنها در ۳ ماه به محدوده ۸.۵ تریلیون دلار نزدیک شده است. این روند صعودی اهمیت زیادی برای بازار سهام دارد!

شاخص S&P 500

پلتفرم «QCP Capital» باور دارد که روند صعودی بازار سهام و بازار ارزهای دیجیتال ادامه می‌یابد. این پلتفرم خاطرنشان کرده است:

احتمالاً فشار خرید بازار سهام ادامه می‌یابد و سرمایه‌گذارانی که هنوز پورتفوی خود را درست نکرده‌اند، به بازار بر می‌گردند. به لطف این احساسات مثبت، بیت کوین و اتریوم هم احتمالاً رشد می‌کنند. هاوینگ بیت کوین و اخبار مربوط به ETFهای اسپات اتریوم می‌تواند در رشد بازار ارزهای دیجیتال موثر باشد.

کیث آلن (Keith Alan)، هم‌بنیان‌گذار پلتفرم «Material Indicators»، تاکید کرد که  سایه (Wick) کندل روزانه بیت کوین نباید به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسد. این میانگین متحرک ساده هم‌اکنون در بالای مرز ۴۳٬۰۰۰ دلار قرار دارد. معامله‌گر مشهوری به اسم اکسل کیبار (Aksel Kibar) اعلام کرده است:

حمایت مهم ۴۰٬۰۰۰ دلار باید در نمودار هفتگی بیت کوین حفظ شود. کانال BTC تغییر نکرده است. سقف آن (محدوده ۴۹٬۰۰۰ دلار) مقاومت بیت کوین را تشکیل می‌دهد.

تحلیل قیمت بیت کوین

کیبار تحلیل خود را بر اساس روند بیت کوین در ‍۱۵۰ روز گذشته انجام داده و مقاومت مورد نظر آن بعد از راه‌اندازی ETFهای اسپات BTC در ۱۰ ژانویه (۲۰ دی) به وجود آمده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =