اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

بیت کوین دوباره سطح ۶۴٬۰۰۰ دلار را آزمایش کرد

قیمت بیت کوین در صبح روز دوشنبه دوباره از مرز ۶۴٬۰۰۰ دلار عبور کرد و فاصله خود با سقف تاریخی ۶۹٬۰۰۰ دلاریش را به ۷ درصد رساند. البته قیمت این ارز دیجیتال بعد از مدتی کاهش یافت و با وجود رشد ۲.۵ درصدی خود در ۲۴ ساعت گذشته به ۶۳٬۵۰۰ دلار رسید. اکثر ارزهای دیجیتال برتر بازار هم توانستند حدود ۲ درصد رشد کنند

خلاصه خبر

  • رشد شاخص اوپن اینترست (Open Interest) در بازار فیوچرز توجه معامله‌گران زیادی را به خود جلب کرده است.
  • به نظر می‌رسد افزایش تقاضای ETFهای اسپات در رشد BTC موثر بوده است.

به گزارش دبلاک، با افزایش قیمت بیت کوین در چند ساعت گذشته ۵۹.۲۷ میلیون دلار معامله لیکویید شد که ۳۸.۵۲ میلیون دلار آن معامله شورت (فروش) بود. علاوه بر این اوپن اینترست معاملات فیوچرز بیت کوین در صرافی‌های متمرکز به رکورد تاریخی ۲۷.۵۳ میلیارد دلار رسید. این شاخص ارزش کل قراردادهای فیوچرز بیت کوین را محاسبه کرده و رشد آن نشان‌دهنده افزایش فعالیت بازار و تقویت احساسات معامله‌گران است.

دارایی‌های تحت مدیریت صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین هم به شدت رشد کرده و ارزش دارایی‌های صندوق IBIT شرکت بلک راک (BlackRock) به ۱۰ میلیارد دلار رسیده است. حجم تجمعی معاملات ETFهای اسپات بیت کوین هم در اول مارس (۱۱ اسفند) به ۷۳.۹۱ میلیارد دلار رسید. این در حالی است که حجم تجمعی صندوق‌های مذکور در اول فوریه (۱۲ بهمن) در محدوده ۲۹.۱۹ میلیارد دلار قرار داشت.

حجم تجمعی ETFهای اسپات بیت کوین

بیت کوین علاوه بر این رویداد هاوینگ خود را هم در پیش دارد. این رویداد احتمالاً در ماه آوریل (فروردین) اجرا می‌شود و پاداش ماینرها را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد. شایان ذکر است که قیمت اتریوم هم در صبح روز دوشنبه به مرز ۳٬۵۰۰ دلار رسید اما دوباره کمی کاهش یافت و در حال حاضر در محدوده ۳٬۴۷۰ دلار قرار دارد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 5 =