اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

بازار در انتظار جلسه FOMC؛ احتمال کاهش قیمت بیت کوین تا محدوده ۵۵٬۰۰۰ دلار وجود دارد؟

قیمت بیت کوین به زیر محدوده ۶۲٬۰۰۰ دلار رسیده‌ و بعضی از تحلیلگران را به این نتیجه رسانده‌ است که احتمال اصلاح آن تا محدوده ۵۵٬۰۰۰ دلار وجود دارد. علاوه بر این جلسه مهم کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) امروز ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران برگزار می‌شود و کنفرانس خبری آن در ساعت ۲۲:۰۰ می‌تواند نوسانات جدیدی را در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کند.

خلاصه خبر

  • قیمت BTC به زیر محدوده ۶۲٬۰۰۰ دلار رسیده است.
  • جلسه FOMC در ۲۰ مارس (۱ فروردین) اهمیت زیادی دارد.

به گزارش کوین تلگراف، اصلاح BTC همچنان ادامه دارد و تحلیلگران در تلاش هستند کف حرکت نزولی آن را مشخص کنند.

موانع پیش روی بیت کوین

داده‌های موجود نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین در روز گذشته با اصلاحی حدوداً ۶ درصدی به زیر مرز ۶۲٬۰۰۰ دلار رسیده است. علاوه بر این فشار نزولی این ارز دیجیتال با نزدیک شدن به جلسه FOMC در ۲۰ مارس (۱ فروردین) ممکن است افزایش یابد. ارزش دلار آمریکا نیز هم‌زمان با این اتفاق افزایش یافت و شاخص دلار آمریکا (DXY) پیش از تثبیت در محدوده ۱۰۳.۸، از مرز ۱۰۴ عبور کرد.

نمودار یک ساعته شاخص DXY
نمودار یک ساعته شاخص DXY

البته عوامل دیگری هم ممکن است فشار نزولی بیت کوین را افزایش دهد. از بین این موارد برای مثال می‌توان به افزایش نرخ بهره ژاپن برای اولین بار از سال ۲۰۰۷ و همچنین خروج سرمایه صندوق GBTC اشاره کرد. مایکل ون د پوپه (Michaël van de Poppe)، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت تجارت MNTrading، اعلام کرده است:

فکر می‌کنم به کف بیت کوین نزدیک می‌شویم. حواستان باشد که کاهش شدید آلت کوین‌ها فرصت‌ خرید بسیار خوبی است.

نموداری که ون دپوپه منتشر کرده، نشان می‌دهد که او باور دارد قیمت BTC بعد از برخورد به سطح ۶۰٬۰۰۰ دلار رشد می‌کند.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۴ ساعته قیمت BTC

احتمال کاهش بیت کوین تا محدوده ۵۵٬۰۰۰ دلار

پیتر برانت (Peter Brandt)، معامله‌گر باتجربه بازار ارزهای دیجیتال، باور دارد که اصلاح قیمت بیت کوین چندان نگران‌کننده نیست. او در این باره گفته است:

اصلاح بیت کوین مشکلی ندارد و روند صعودی اصلی آن تغییر نکرده است.

نموداری که برانت منتشر کرده، نشان می‌دهد که ممکن است یک الگوی سر و شانه در تایم فریم روزانه BTC ایجاد شود. طبق گفته‌های او، بیت کوین ممکن است تا محدوده ۵۵٬۰۰۰ دلار کاهش یابد اما حتی اگر چنین اتفاقی بیفتد؛ روند صعودی آن با هیچ مشکلی مواجه نمی‌شود.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت BTC

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =