اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

آیا رکورد تاریخی بیت کوین شکسته می‌شود؟ بررسی نظر یک تحلیلگر مطرح

روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال در روزهای باعث شده است که معامله‌گران به سقف تاریخی بیت کوین چشم بدوزند. بیت کوین در شب گذشته از مرز ۶۴٬۰۰۰ دلار عبور کرد و نه تنها با اصلاح شدیدی مواجه نشد، بلکه توانست موقعیت خود در بالای ۶۰٬۰۰۰ دلار را حفظ کند.

خلاصهٔ خبر

  • حجم ورود سرمایه بازار ارزهای دیجیتال و صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین بسیاری از تحلیلگران را به این نتیجه رسانده که رالی BTC با سقوط جدیدی مواجه نمی‌شود. 
  • با این حال، معامله‌گران باید حمایت‌ها و مقاومت‌های مهم بیت کوین را برای بررسی روند آن در نظر داشته باشند.

به گزارش دیلی‌هادل، تحلیلگری به اسم دون‌آلت (DonAlt) به ۵۱۶٬۰۰۰ دنبال‌کننده خود در شبکه اجتماعی X (توییتر سابق) گفت که بیت کوین قبل از رسیدن به سقف تاریخی جدید باید به طور کامل از یک مقاومت مهم عبور کند. او سپس ادامه داد:

اگر بیت کوین به طور کامل از خط مقاومت قرمز رنگ در تصویر زیر عبور کند، می‌تواند به رکورد جدیدی برسد. با این حال بازار ارزهای دیجیتال در شرایط خیلی حساسی قرار دارد و معامله‌گران باید با احتیاط دست به خرید بزنند. با جریان ورود سرمایه فعلی، بازار به سختی می‌تواند نزولی شود و به نظرم کم و بیش صعودی خواهد بود. با این حال، من فکر می‌کنم سطح ۶۰٬۰۰۰ دلار اولین محدوده‌ای است که کمی ریسک دارد.

نمودار قیمت بیت کوین

با این حال دون‌آلت خاطرنشان کرد که اگر روند بیت کوین با تغییر ناگهانی و شدیدی مواجه شود، نظر او تغییر می‌کند. این تحلیلگر ادامه داد:

به نظر من روند بیت کوین تا زمانی که قیمت آن در بالای مرز ۵۲٬۰۰۰ دلار باشد، صعودی است. در این صورت هر اصلاحی می‌تواند یک فرصت خرید جدید باشد.

شایان ذکر است که قیمت بیت کوین در شب گذشته تا محدوده ۶۴٬۰۰۰ دلار رشد کرد و سپس، دوباره به محدوده ۶۱٬۰۰۰ دلار رسید. در این مدت حدود ۷۰۰ میلیون دلار معامله لیکویید شد که اکثر آن معامله شورت (فروش) بود. شایان ذکر است که بیت کوین در ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ (۱۹ آبان ۱۴۰۰) به سقف تاریخی خود در محدوده ۶۹٬۰۴۴ دلار رسیده بود اما خیلی سریع، وارد روند نزولی قابل‌توجهی شد و تا محدوده ۱۶٬۰۰۰ دلار کاهش یافت.

بسیاری از تحلیلگران باور دارند که رالی بیت کوین به خاطر افزایش تقاضای ETF اسپات آن به وجود آمده است. حجم معاملات دَه ETF اسپات بیت کوین در ۲۸ فوریه (۹ اسفند) هم به رکورد جدید ۷.۶۹ میلیارد دلار رسید و از رکورد ۴.۸۸ میلیارد دلاری قبلی آن پیشی گرفت. صندوق IBIT شرکت بلک راک (BlackRock)، صندوق GBTC شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) و صندوق FBTC شرکت فیدلیتی (Fidelity) به ترتیب با ۳.۲ میلیارد دلار، ۱.۸ میلیارد دلار و ۱.۴۲ میلیارد دلار حجم معامله بیشترین حجم معامله را داشتند.

حجم معاملات ETFهای اسپات بیت کوین

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هجده =