شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین از مرز ۵۹٬۰۰۰ دلار عبور کرد؛ آینده BTC چه خواهد شد؟

پلتفرم QCP Capital حدود دو هفته پیش اعلام کرده بود که جریان ورود سرمایه صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین می‌تواند قیمت این ارز دیجیتال را تا انتهای ماه مارس (۱۲ فروردین) به رکورد جدیدی برساند. در حالی که هنوز ماه مارس شروع نشده است، بیت کوین توانسته از مرز ۵۹٬۰۰۰ دلار هم عبور کند. حال پلتفرم QCP Capital در گزارش جدید خود تلاش کرده است بازار و آینده BTC را بررسی کند.

خلاصهٔ خبر

  • پلتفرم QCP Capital باور دارد که تقاضای ETFهای اسپات بیت کوین به رشد آن کمک کرده است.
  • تحلیلگران این پلتفرم باور دارند که رالی BTC می‌تواند تا محدوده ۶۰٬۰۰۰ دلار ادامه داشته باشد.

به گزارش QCP Capital، حجم ۳.۲ میلیارد دلاری ETFهای اسپات و جریان ورود سرمایه مثبت آن‌ها نشان می‌دهد که رالی بیت کوین فقط به خاطر افزایش تقاضای آن به وجود آمده است. پامپ سریع BTC هرچند برای بعضی از معامله‌گران هیجان‌انگیز بود، معاملات سرمایه‌گذاران زیادی را هم لیکویید کرد و باعث شد فاندینگ ریت (Funding Rate) آن در صرافی‌های مختلف به شدت افزایش یابد.

به نظر می‌رسد معامله‌گران بازار آپشن در ابتدا نسبت به رشد BTC خنثی بودند. خریداران این بازار به برداشت سود خود روی آوردند و تقاضای قراردادهای فروش هم افزایش یافت. این امر باعث شد که با وجود رشد بیت کوین در بازار اسپات، نوسان ضمنی (IV) قراردادهای کال (خرید) در برابر نوسانات ضمنی قراردادهای پوت (فروش) در محدوده ۳ درصد ثابت بماند.

پلتفرم QCP Capital به طور کلی اعلام کرد که با افزایش قیمت بیت کوین، تقاضای قراردادهای آپشن هم افزایش یافته است اما سرمایه‌گذاران به سرعت پوزیشن‌های معاملاتی خود را می‌بندند. به نظر تحلیلگران این پلتفرم، رالی بیت کوین می‌تواند تا انتهای ماه مارس (۱۲ فروردین) به ۶۰٬۰۰۰ دلار برسد.

از طرف دیگر، پلتفرم مذکور خاطرنشان کرد که هیجانات بازار ممکن است در نهایت کاهش یافته و در کوتاه‌مدت با کاهش اهرم‌ها به اصلاح بیت کوین تا محدوده ۵۰٬۰۰۰ دلار کمک کند. با این حال جریان ورود سرمایه ETFها همچنان رالی بیت کوین را حفظ خواهد کرد.

پلتفرم QCP Capital به دنبال‌کنندگان خود پیشنهاد کرد که به انباشت بیت کوین ادامه دهند؛ چراکه این استراتژی سود بسیار خوبی به معامله‌گران رسانده است. این پلتفرم برای مثال اظهار داشت که بیت کوین در مدت کوتاهی از ۴۳٬۶۵۰ دلار به بیش از ۵۸٬۰۰۰ دلار رسیده و ۳۰ درصد رشد کرده است.

تحلیلگران QCP Capital علاوه بر این از مخاطبان خود خواستند که در صورت امکان، از استراتژی‌هایی مثل استراتژی هزینه دلاری استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − چهار =