اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین به بیش از ۷۱٬۰۰۰ دلار رسید؛ رالی BTC تا کجا ادامه دارد؟

هرچند که کندل هفتگی بیت کوین در روز گذشته در پایین مرز ۶۹٬۰۰۰ دلار بسته‌ شد، قیمت آن در چند ساعت گذشته برای اولین بار از مرز ۷۱٬۰۰۰ دلار عبور کرد. تحلیلگران به طور کلی نسبت به آینده بلندمدت خوش‌بین هستند و باور دارند که این ارز دیجیتال در چرخه فعلی خود از مرز ۱۰۰٬۰۰۰ دلار عبور می‌کند. با این حال اکثر آن‌ها احتمال اصلاح بیت کوین در هفته‌های آینده را رد نکرده‌اند.

خلاصه خبر

  • قیمت بیت کوین برای اولین بار در تاریخ از مرز ۷۱٬۰۰۰ دلار عبور کرد.
  • تحلیلگران باور دارند این ارز دیجیتال در هفته‌های آینده اصلاح می‌کند.

به گزارش دیلی‌هادل، تحلیلگری به اسم آلت کوین شرپا (Altcoin Sherpa) با انتشار نمودار زیر نشان داده است که نوسانات BTC در سطوح فعلی می‌تواند ادامه داشته باشد اما به نظر او این ارز دیجیتال در نهایت تا نزدیکی سطح ۵۱٬۰۰۰ دلار اصلاح می‌کند.

نمودار هفتگی BTC

با این حال تحلیلگر دیگری به اسم الکس کروگر (Alex Krüger) اعلام کرده است:

بیت کوین در یک ابر چرخه قرار دارد. شرایط کلی آن همچنان خوب است. بازار ارزهای دیجیتال هم در شرایط خوبی قرار دارد. جریان ورود سرمایه صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات می‌تواند قیمت بیت کوین را باز هم افزایش دهد. به نظر من این ارز دیجیتال ابتدا به ۸۵٬۰۰۰ دلار می‌رسد، تا ۵۵٬۰۰۰ دلار اصلاح می‌کند، دوباره تا ۱۲۰٬۰۰۰ دلار رشد می‌کند و سپس تا ۸۵٬۰۰۰ دلار کاهش می‌یابد.

او سپس ادامه داده‌ است:

اصلاح بزرگ بیت کوین در حوالی هاوینگ آن ایجاد می‌شود. اگر ETFهای اسپات اتریوم رد شود، این ارز دیجیتال هم اصلاح می‌کند. با وجود این اصلاح‌های مقطعی قیمت بیت کوین تا پایان سال و تا پایان چرخه خود به سطوح بالاتری خواهد رسید.

او در ادامه درباره خاطرنشان کرده است:

ارزهای دیجیتال مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی، اکوسیستم Eigenlayer، سولانا، بخش گیم‌فای، بخش دیفای و ایردراپ‌ها در آینده توجه معامله‌گران زیادی را به خود جلب می‌کنند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 14 =