اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

چرا قیمت بیت کوین ۸ درصد رشد کرده است؟

به نظر می‌رسد بازار ارزهای دیجیتال و قیمت بیت کوین به لطف اخبار مربوط به فدرال رزرو آمریکا افزایش یافته است. این بانک در شب گذشته اعلام کرد که با وجود افزایش داده‌های تورمی، نرخ بهره را فعلاً تغییر نمی‌دهد اما تا پایان سال ۲۰۲۴ در سه نوبت آن را کاهش خواهد داد.

خلاصه خبر

  • فدرال رزرو آمریکا در شب گذشته نرخ بهره این کشور را تغییر نداد و قیمت بیت کوین به بالای ۶۷٬۰۰۰ دلار رسید.
  • قیمت اتریوم هم به لطف این خبر رشد کرد و به بالای ۳٬۵۰۰ دلار رسید.

به گزارش کوین دسک، بازار ارزهای دیجیتال در شب گذشته به شدت رشد کرد و قیمت بیت کوین به بالای مرز ۶۷٬۰۰۰ دلار رسید. در این روز جلسه FOMC برگزار شد و بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد که با وجود افزایش داده‌های تورمی، همچنان تنها در ۳ نوبت نرخ بهره را کاهش می‌دهد.

در واکنش به این خبر قیمت بیت‌کوین به سقف روزانه خود در ۶۷٬۷۸۱ دلار رسید و بیش از ۱۰ درصد نسبت به کف خود رشد کرد. قیمت اتریوم هم در این روز به خاطر اخبار مربوط به تحقیقات محرمانه یک مقام دولتی و تلاش کمیسیون بورس آمریکا برای طبقه‌بندی آن به عنوان یک اوراق بهادار، حدود ۶ درصد کاهش یافته‌ بود. با این حال انتشار اخبار مربوط به FOMC به رشد آن کمک کرد.

در این میان قیمت دوج کوین هم حدود ۱۳ درصد رشد کرد. به نظر می‌رسد اخبار مربوط به راه‌اندازی قراردادهای فیوچرز DOGE در صرافی کوین بیس در رشد این میم کوین موثر بوده است. بازارهای مالی سنتی هم صعودی بودند. شاخص S&P 500 تقریباً ۱ درصد رشد کرد و به بالاترین رکورد خود رسید. علاوه بر این شاخص نزدک ۱۰۰ هم ۱.۳ درصد افزایش یافت. شاخص دلار آمریکا (DXY) نیز حدود ۰.۷ درصد کاهش یافت.

بازار ارزهای دیجیتال در یک هفته گذشته با اصلاح عمیقی مواجه شد و بیت کوین بزرگ‌ترین اصلاح روزانه خود را از زمان سقوط FTX تجربه کرد. به نظر می‌رسد معامله‌گران این بازار از افزایش داده‌های تورمی آمریکا و احتمال افزایش نرخ بهره این کشور وحشت داشتند. با این حال گزارش FOMC در روز چهارشنبه مبنی بر حفظ نرخ بهره و کاهش آن در سال ۲۰۲۴ به این سناریو پایان داد. جروم پاول (Jerome Powell)، رییس بانک مرکزی آمریکا، در کنفرانس خبری خود خاطرنشان کرد:

ما در کاهش تورم پیشرفت خوبی داشته‌ایم.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 6 =