اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

ذخایر بیت کوین شرکت بلک راک از ذخایر مایکرواستراتژی پیشی گرفت

داده‌های موجود نشان می‌دهد که ذخایر ETF اسپات شرکت بلک راک (BlackRock) از شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) پیشی گرفته‌ است. این در حالی است که مایکرواستراتژی خرید بیت کوین را از سال ۲۰۲۰ آغاز کرده بود و به عنوان بزرگ‌ترین هولدر نهادی آن شناخته می‌شد.

خلاصه خبر

  • تعداد بیت کوین‌های هولدشده توسط شرکت بلک راک در حال حاضر از BTCهای هولدشده توسط مایکرواستراتژی پیشی گرفته‌ است.
  • جریان ورود سرمایه صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین در ۲ ماه گذشته بیشتر از کل جریان ورود سرمایه تمام ETFهای فیزیکی طلا در پنج سال گذشته بوده است.

به گزارش بی‌این کریپتو، ذخایر بلک راک به ۱۹۶٬۰۶۵ BTC رسیده‌ و از ۱۹۳٬۰۰۰ بیت کوین ذخیره‌شده توسط شرکت مایکرواستراتژی پیشی گرفته‌ است. ETF شرکت بلک راک که IBIT نام دارد، بعد از راه‌اندازی خود در ماه ژانویه (دی) توجه سرمایه‌گذاران زیادی را به خود جلب کرده است.

ذخایر ETFهای اسپات BTC و شرکت مایکرواستراتژی

مایکل سونن‌شاین (Michael Sonnenshein)، مدیرعامل شرکت گری‌اسکیل (Grayscale)، پیش از این اعلام کرده بود که تقاضای ETFهای بیت کوین به رشد بازار کمک کرده است. او خاطرنشان کرده بود:

تقاضای ETFها به قدری رشد کرده که از تعداد BTCهای عرضه‌شده در هر روز پیشی گرفته است. این امر به شدت روی قیمت بیت کوین تاثیر می‌گذارد.

ذخایر ETFهای اسپات BTC

نات گراچی (Nate Geraci)، کارشناس ETF، هم تاکید کرد که جریان ورود سرمایه ETFهای اسپات بیت کوین در دو ماه گذشته از کل جریان ورود سرمایه تمام ETFهای فیزیکی طلا در پنج سال گذشته پیشی گرفته‌ است. داده‌های موجود هم ادعاهای سونن‌شاین و گراچی را تایید کرده و نشان می‌دهند که حجم معاملات تجمعی این ETFها از ۱۰۰ میلیارد دلار فراتر رفته‌ است.

ETFهای اسپات BTC اکنون به طور کلی ۴ درصد از کل عرضه در گردش این ارز دیجیتال را در اختیار دارند. به نظر می‌رسد تقاضای شدید این صندوق‌ها روی رشد قیمت بیت کوین و رسیدن آن به یک سقف تاریخی جدید موثر بوده‌ است.

نمودار قیمت BTC

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =