اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

بازار در انتظار کندل ماهانه BTC؛ آینده بیت کوین چه خواهد شد؟

امروز کندل ماهانه بیت کوین بعد از ۶ کندل صعودی بسته‌ می‌شود. معامله‌گران امیدوارند برای دومین بار در تاریخ و بعد از حدود ۱۲ سال، ۷ کندل ماهانه BTC به صورت پی‌در‌پی صعودی بسته‌ شود.

خلاصه خبر

  • در ۶ ماه گذشته کندل ماهانه بیت کوین صعودی بسته‌ شد.
  • اگر کندل ماه مارس هم صعودی شود، BTC بعد از سال ۲۰۱۲ برای دومین بار با ۷ کندل صعودی پی‌در‌پی مواجه می‌شود.

به گزارش بی‌این‌ کریپتو، روند صعودی بیت کوین از سپتامبر ۲۰۲۳ (شهریور ۱۴۰۲) آغاز شد و با تایید صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات قدرت گرفت. حال اگر امروز کندل ماهانه BTC در محدوده ۷۰٬۰۰۰ دلار بسته‌ شود، هفتمین ماه صعودی متوالی BTC به ثبت می‌رسد.

آخرین باری که رالی صعودی BTC به مدت هفت ماه طول کشید، سال ۲۰۱۲ بود. در این رالی صعودی بیت کوین توانست از محدوده ۴.۸۹ دلار به ۱۲.۳۷ دلار برسد. شرکت ماتریکس‌پورت (Matrixport) اعلام کرده است:

این دومین بار در کل تاریخ است که کندل ماهانه بیت کوین برای ۷ ماه متوالی، مثبت بسته می‌شود. دفعه قبل یعنی در سال ۲۰۱۲، قیمت بیت کوین بعد از ۷ کندل مثبت ۱۰ درصد کاهش یافت اما ۶ ماه بعد از آن، دوباره صعودی بود.

عملکرد ماهانه بیت کوین در سال‌های گذشته
عملکرد ماهانه BTC در سال‌های گذشته

شایان ذکر است که کندل هفتگی بیت کوین هم امروز بسته‌ می‌شود. احساسات صعودی معامله‌گران در ماه‌های اخیر سرمایه زیادی را وارد بازار ارزهای دیجیتال کرده است. صرافی کوین بیس نیز اخیراً با جریان ورودی ۱.۴ میلیارد دلاریِ USDC مواجه شده‌ که بزرگ‌ترین جریان ورودی USDC آن محسوب می‌شود. تحلیلگران باور دارند افزایش سپرده‌گذاری استیبل کوین‌ها نشان‌دهنده افزایش مشارکت معامله‌گران در بازار ارزهای دیجیتال است.

به عبارت دیگر، افزایش نقدینگی استیبل کوین‌ها به این معنی است که سرمایه‌گذاران در تلاش هستند ارزهای دیجیتال را خریداری کنند. با افزایش فعالیت سرمایه‌گذاران، BTC راحت‌تر می‌تواند رکورد قیمتی جدیدی را ثبت کرده و روند صعودی‌اش را ادامه دهد.

علاوه بر این هاوینگ BTC در ماه آینده انجام می‌شود و با کاهش پاداش ماینرها، این ارز دیجیتال را کمیا‌ب‌تر می‌کند. تاریخ نشان داده‌ است که این رویداد به رشد قیمت بیت کوین و افزایش سختی استخراج آن کمک خواهد کرد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هفت =